Підтримати нас

Як Росія спотворює реальність про енергетичну ситуацію на Херсонщині

Автор статті
29 лютого 2024 12:30
936
Поширити:
Фахівці ремонтують електромережу в Херсоні після влучання російського дрона 18 січня. Олександр Корняков/"Вгору"

Секретар регіонального відділення партії «Єдина Росія» Ігор Кастюкевич 22 лютого заявив одному з пропагандистських видань, що мешканці правобережжя Херсонщини нібито потерпають від гуманітарної катастрофи та звинуватив у цьому українську владу. 

За словами російського чиновника, місцеві мешканці мають перебої зі світлом і водою, а українська влада щодня сприяє погіршенню ситуації.

Також Кастюкевич наголосив, що з правобережжя начебто “надходить багато даних про репресії мирного населення з боку київського режиму”. При цьому чиновник не надав жодних доказів, а “журналісти” видання опублікували його заяву як істину. 

Заголовки прокремлівських ЗМІ зі словами Кастюкевича

Дійсно, на правобережжі Херсонщини є постійні проблеми з постачанням електрики та води, але Костюкевич не згадав, що причина цього – постійні російські обстріли. 

За даними Міненерго, 28 лютого на правобережжі без електроенергії все ще перебувало майже 26 тисяч точок обліку в 45 населених пунктах. Головна причина, чому там неможливо відновити електропостачання – безпекова ситуація та пошкоджене або знищене обладнання.

Енергетикам доводиться працювати в бронежилетах і касках. Попри це, на 28 лютого вони відновили електропостачання для майже 10 тисяч споживачів у Херсоні. Загалом для відновлення електропостачання на Херсонщині працюють 28 бригад енергетиків – це 152 робітники. 

Також через обстріли на правобережжі є проблеми з водою. З цим допомагають і благодійні організації. До прикладу, Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при ООН (ЮНІСЕФ) у херсонському мікрорайоні Корабел встановив місткості, куди завозять 10 тисяч літрів питної води на тиждень. А Борозенській громаді Бериславського району UNISEF передав водопровідне обладнання для ремонту водогінних мереж. Свердловинну помпу встановлювали разом з волонтерами Товариства Червоного Хреста.

Місткості у херсонському мікрорайоні Корабел і встановлення свердловинної помпи у Борозенській громаді за підтримки міжнародного фонду. Фото з телеграм-каналів місцевої влади

Водночас на окуповане лівобережжя Херсонщини Росія від початку повномасштабного вторгнення не пускає гуманітарні місії та співробітників ООН для допомоги мирним мешканцям.  

Але і в окупації проблем зі світлом та водою не менше. За словами директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова, основна причина перебоїв з електрикою там – це нестача фахівців. 

“Основна причина – відсутність людей, які будуть доглядати, лагодити та, власне, утримувати електромережі. Їх катастрофічно не вистачає. Окупанти змушені тримати бригади з Криму або з Росії. І відсутність постійних бригад дається взнаки”.

А останнім часом критична ситуація зі світлом склалася в окупованій Каховській громаді. Центр журналістських розслідувань інформував: представники окупаційної влади на заміну знищеному трансформатору в Новій Каховці привезли неякісний аналог значно меншої потужності, якого не вистачає для міста й навколишніх населених пунктів. Через проблеми з централізованим водопостачанням людям підвозять недостатньо води та видають лише тим, у кого є російський паспорт, писали журналісти.

Місткості з водою в селищі Дніпряни Новокаховської громади. Фото зі сторінки окупаційної адміністрації

Чому представники РФ брешуть про енергетичну ситуацію на Херсонщині?

Голова Комітету виборців України у Херсонській області, політолог, краєзнавець Дементій Білий зазначає: Костюкевич добре обізнаний з ситуацією на правобережжі (про постійні російські обстріли, знищення інфраструктури), але свідомо бреше, щоб залякати людей. 

“Навіщо? Аби показати всім, що буде на нині окупованих територіях, коли їх звільнять від російських окупантів, що вони й там влаштують таку гуманітарну катастрофу. Ці заяви можна розуміти лише з погляду психології, а не політики”, – повідомив у коментарі для “Вгору” Дементій Білий.

Політолог наголошує, що всі дії представників РФ на окупованих територіях спрямовані на те, аби підкорити мирне населення, зробити його лояльним, змусити людей мовчати й думати лише про себе й власне виживання. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ