Український фристайліст Олександр Абраменко став олімпійським чемпіоном

19 лютого 2018 05:40
709

У Пхьончхані розіграли комплект нагород у фристайлі серед чоловіків (акробатика). У фінальній частині українець Олександр Абраменко виконав стрибок, який до цього часу ніколи не демонстрував на змаганнях. І отримав за нього 128,51 бали.

Це перша олімпійська нагорода в історії українського фристайлу і третє «золото» зимових Олімпіад для України – слідом за фігуристкою-одиночницею Оксаною Баюл та жіночою збірною України в біатлонній естафеті.

Друге місце посів представник Китаю Цзя Цзуньян, маючи в своєму активі 128.05.

«Бронза» на рахунку Іллі Бурова з команди олімпійських атлетів із Росії. Його оцінка – 122.17.

Олександрові Абраменку 29 років. Він з Миколаєва. У 2016 році він виграв Кришталевий глобус Кубка світу в лижній акробатиці. Минулий сезон Абраменко пропустив через травму. В цьому сезоні українець посів друге місце на етапі Кубка світу в Лейк-Плесіді і в загальному заліку Кубка світу йде на шрстому місці.

Шлях до перемоги став простішим, коли до фінальної шістки не зміг пробитися головний фаворит, китаєць Ці Гуанпу.