Підтримати нас

Українець друкує у США будинки нового покоління

12 грудня 2017 12:00
242
Поширити:

Максим Гербут із Маріуполя створив у США стартап PassivDom, який друкує будинки на 3D-принтері.

Роботи-маніпулятори друкують цілий будинок однією деталлю: стіни, основа, дах. Далі монтуються всі комунікації, "теплі" вікна та двері, житло декорується й обставляється меблями та електронікою. Будинок оснащений "розумними" системами: диспетчеризації, контролю повітря, фільтрації води тощо. Він практично повністю незалежний від зовнішніх джерел тепла, електроенергії та води, пише Vidia.

Конструкції будинку при товщині стін 20 см здатні зберігати таку ж кількість тепла, як і будівлі, споруджені з цегли з товщиною стін 7 м. Для обігріву будинку взимку або охолодження влітку досить електроенергії, виробленої сонячними панелями на даху.

PassivDom уже отримав понад 8000 попередніх замовлень у США. У січні перші сто чоловік заселяться в такі будинки – вони будуть їх тестувати і отримають знижку на покупку. Ціни стартують від $65 тисяч за однокімнатний будинок і $97 тисяч за двокімнатний. Меблі, сантехніка та вся технічна начинка "розумного будинку" входять у вартість.

З нового року почне роботу завод з виробництва цих будинків у місті Ріно (штат Невада), в цьому ж місті знаходиться завод Tesla Motors з виробництва акумуляторів.

Нещодавно Максим Гербут також увійшов до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ