Безоплатна юридична допомога для херсонців та ВПО

У Херсоні на площі Свободи виявили оптоволокно від дронів

Поширити:
08 травня 2026 08:44
121
гілка і оптоволокно
Гілка на яку намотане оптоволокно. Фото зі сторінки Ольги Чупікової у фейсбуці

Мешканка Херсона Ольга Чупикова виявила на площі Свободи у Херсоні оптоволокно від дронів.

Про це відомо з допису на її сторінці у фейсбуці.

На опублікованому жінкою фото видно гілку, на яку намотане оптоволокно.

“Черговий ранок в Херсоні. І то не паутинка, то — оптоволокно”, — написала Ольга.

Радіо Свобода пояснює, що використання оптоволоконних кабелів дозволяє дронам працювати без радіосигналів. Це робить їх менш вразливими до засобів радіоелектронної боротьби, оскільки вони залишаються на прямому зв’язку зі своїми операторами через тонкі котушки оптоволоконного кабелю, що нагадує волосінь.

Військовий 34 окремої бригади берегової оборони 30-го Корпусу морської піхоти Військово-Морських Сил України із позивним Кок розповів Суспільному, що оптоволокно не має захисної оболонки. За його словами, ці дрони добре видно — дріт блищить на сонці, а звук нагадує роботу газонокосарки. У разі виявлення такого дрона, військовий радить не наближатися до нього і не перерізати дріт. Це може бути небезпечно, оскільки безпілотник може містити вибухівку. Він також зазначив, що всі ці дрони запрограмовані на ураження. 

  • Через дроти, дерева та тролейбусну контактну мережу встановлювати антидронові сітки у Херсоні складніше і це займає більше часу. Нині такими сітками накрито понад 170 км доріг в області. Це шляхи, які використовуються для логістики, проходять через Херсон і до нього. 

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів