Російські військові вже пів року застосовують для ударів по правобережній частині Херсонщини безпілотники на оптоволоконному зв’язку. Такі дрони не піддаються впливу засобів радіоелектронної боротьби — їх можна лише побачити або почути.
Про це йдеться у матеріалі Суспільне Херсон.
Військовослужбовець 34 окремої бригади берегової оборони 30-го Корпусу морської піхоти Військово-Морських Сил України із позивним Кок розповів, як виглядають ці дрони та як діяти у разі їх виявлення.
FPV-дрон на оптоволокні з’єднаний з наземною станцією керування за допомогою тонкої нитки, подібної до тієї, яку використовують у кабелях для передачі Інтернету. У цьому випадку оптоволокно не має захисної оболонки. За словами військовослужбовця, ці дрони добре видно — дріт блищить на сонці, а звук нагадує роботу газонокосарки.
"Будь-який FPV-дрон небезпечний: що на оптоволокні, що без нього. Навіть якщо у ньому немає боєкомплекту, він може цими пропелерами покалічити людину. Через те, що у цивільних громадян нема рушниць чи сіткометів, то врятувати може тільки укриття", — зазначив Кок.
Такі безпілотники здатні долати відстань від 10 до 30 кілометрів — усе залежить від довжини кабелю у котушці, яка кріпиться до дрона.
"Котушка має форму циліндру, в основному білого або чорного кольору. Там є такий хвостик і зсередини виходить волосінь, на якій і летить цей безпілотник. Ось один з них. Він долетів до Херсона і все ще має оптоволокна десь на 10 кілометрів", — розповів військовий.
У разі виявлення такого дрона, військовий радить не наближатися до нього і не перерізати дріт. Це може бути небезпечно, оскільки безпілотник може містити вибухівку. За словами військовослужбовця, всі ці дрони запрограмовані на ураження.
"Усі оптоволоконні дрони — камікадзе. Вони летять в один кінець. Роблять свою бойову задачу, або не бойову. Як ми знаємо, у росіян нема поставлених бойових задач. Військова ціль, чи цивільна – їм все одно. Б'ють по всіх, і переважно по цивільних", — додав Кок.