Тернопільський міськрайонний суд заочно визнав винною у колабораціонізмі уродженку села Догмарівка Генічеського району Херсонської області Тетяну Мироненко. Їй призначили 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це йдеться у вироку суду.
Також заборонили обіймати посади у судових органах, правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах, а також організаціях, що надають публічні послуги строком на 15 років.
Суд встановив, що у липні 2023 року жінка обійняла посаду помічниці судді в незаконному Генічеському районному суді.
До її обов'язків входило забезпечувати участь “засудженого” у “судовому засіданні”, підготовка запитів, листів, іншої документації. Також за дорученням незаконного судді здійснювала організаційні заходи, вела протокол та фіксувала “засідання” щодо викрадених російськими окупантами людей.
Свідкиня розповіла, що її з родиною викрали та доставили до окупаційного суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Там вона побачила Мироненко. Засуджена була помічницею “судді” Наталії Шарко.
“Тетяна Мироненко поводилась вільно, виконувала свої обов`язки, посміхалась, зачитала та віддала їй рішення суду. За результатами судового розгляду стосовно неї було застосовано запобіжний захід у вигляд домашнього арешту. Процес проводився згідно із законодавством Росії. У залі висів прапор Російської Федерації, судочинство велось російською мовою”, – розповіла свідкиня, йдеться у вироку.