Ваш донат допомагає нам працювати й далі — для Херсонщини та всієї України.

Оголосили підозру жителю Херсонщини, який очолив окупаційну адміністрацію селища Дніпряни

Поширити:
28 лютого 2025 15:59
380
Валерій Козлов
Валерій Козлов. Скриншот із відео окупаційного ЗМІ Херсонщини

Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру в колабораціонізмі жителю Херсонщини 57-річному Валерію Козлову, який очолив окупаційну адміністрацію.

Про це йдеться в тексті підозри.

За даними слідства, у липні 2022 року Козлов став головою окупаційної адміністрації селища Дніпряни Новокаховської громади Херсонської області.

Додати Вгору як бажане джерело в Google

На цій посаді підозрюваний організовував роботу незаконного органу влади та набирав “працівників”. Також Валерій Козлов агітував місцевих жителів отримувати паспорти РФ і брати участь у незаконному референдумі щодо “приєднання” Херсонщини до Росії. Окрім цього, змушував підприємців перереєстровувати свій бізнес згідно з російським законодавством.

Чоловіку загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Валерій Козлов народився 6 квітня 1976 року в Новій Каховці Херсонської області, зареєстрований у селищі Дніпряни.

Як розповіли односельці Козлового журналістам Центру журналістських розслідувань, він жив біля Дніпрянської школи. Має чотирьох дітей, старша донька навчалась на поліціянтку.

“Працював начальником охорони у радгосп-заводі імені начдива Солодухіна. Останнім часом заробляв виготовленням меблів і мав меблевий магазин у Новій Каховці біля ринку», – розповіли ЦЖР мешканці селища Дніпряни.

За даними Evocation, Валерій Козлов у 2014 році підтримав створення “республік” на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

З березня 2022 року організовував збір “допомоги” для російських військовослужбовців і закликав місцевих жителів підтримати окупаційну владу.

  • Слідчі Служби безпеки України заочно повідомили про підозру в колабораціонізмі та державній зраді 78-річному жителю Херсонщини Василю Забарі. Очолював незаконну адміністрацію села Роздольне.
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів