Нацбанк впроваджує систему користування цифровими паспортами

Цифрові технології заволодівають усіма сферами життя. От і Нацбанк України продовжує процеси діджиталізації.

Зокрема, невдовзі українці матимуть можливість відкривати банківський рахунок, використовуючи електронний паспорт, що завантажений у мобільний додаток «Дія». Відтак, НБУ спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів. Про це повідомляють на сайті держустанови.

Відтепер під час дистанційного відкриття рахунку в банку громадянам не потрібно фізично пред’являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія». 

Отже, скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи - ID-картку або закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок «Дія» на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта за допомогою Системи BankID НБУ.

Загалом процес дистанційного відкриття рахунку виглядатиме так:

  • банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в «Дії» через Систему BankID НБУ;
  • після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах;
  • через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;
  • після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Крім того, клієнт може поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта і у відділенні банку. Такий вид відкриття рахунку стає єдиною можливістю для фінансових установ дистанційно перевірити ідентифікаційні дані громадян, що містяться в державних реєстрах.

Міністерство цифрової трансформації України планує запустити цей механізм після проведення тестування функціоналу. Водночас банкам знадобиться час для підключення до системи та налаштування операційних процесів.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також