На Львівщині з’явиться Електронний реєстр жінок

У Львівській області буде створено Електронний реєстр жінок – база даних, де можна буде побачити, які жінки за віком потрапляють в групу ризику захворюваності на рак молочної залози та шийки матки, і першочергово запрошувати їх на обстеження в діагностичний центр.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомили реалізатори проекту, передає кореспондент Львівського посталу.

За словами координаторів проекту, на Львівщині є дві проблеми: у нас немає якісної статистики через відсутність поіменного реєстру жінок, що проходять огляд, і не обліковуються жінки, що взагалі ніколи не приходять на обстеження.

«Два тижні тому ми оголосили закупівлю, яка називається Електронний реєстр жінок у Львівській області. Вона включає, перш за все, закупівлю програмного продукту. Завдяки цьому реєстру вдасться виділити групу ризику жінок, які повинні частіше проходити обстеження, і навпаки. Це буде першим кроком для електронної медичної картки пацієнта», – сказала консультант  з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій» Христина Пак.

Заступник головного лікаря з медичної частини  Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль запевнив, що жінкам не потрібно боятись надавати свої дані для цього реєстру, адже він ретельно захищений і буде приносити їм лише користь.

«Ми повинні донести дуже прості речі: себе треба перевірити, прийти до свого гінеколога і не боятися залишити йому свої персональні дані. При розробці цього реєстру ми дуже багато часу приділили захисту персональних даних, щоб жодних витоків інформації не було. Це напрямок такої вже більш персоналізованої медицини, коли індивідуально для кожної жінки буде складатися карта обстежень, карта прогнозів. Ми зробили дуже важливу роботу, проте без довіри жінок ми нічого не досягнемо», – зазначив Орест Тріль.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також