Підтримати нас

На Інститутській проводитимуть додаткові слідчі експерименти у справах Майдану

Автор статті
18 липня 2018 05:38
229
Поширити:

Відсьогодні на вулиці Інститутській у Києві розпочинаються додаткові слідчі експерименти у справах Майдану для відтворення епізодів 20 лютого 2014 року. Вони триватимуть до трьох місяців.

Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на прес-конференції в Києві, повідомляє Укрінформ.

"Буквально із сьогоднішнього дня будуть організовані проведення перших слідчих експериментів... Ми для себе плануємо не пізніше трьох місяців ці слідчі дії завершити", – сказав Горбатюк.

Він нагадав, що слідчі експерименти організовувалися і на етапі до передання в суди обвинувачень у 2015-16 роках, а також під час судового розгляду цих справ.

Водночас він зазначив, що з різних причин ті експерименти або не були завершені, або з'явилися нові відеозаписи та інші докази, на основі яких необхідно проводити додаткові експерименти.

Горбатюк наголосив, що крайній термін у 3 місяці на проведення цих експериментів обраний з урахуванням усіх можливих чинників, які можуть впливати на ці експерименти. Проте він не виключив, що експерименти можуть бути завершені і до вказаного терміну.

Горбатюк також повідомив, що запрошення для проведення слідчих дій передані захисникам колишніх беркутівців, які є обвинуваченими в справах Майдану.

"Чи вони погодяться, чи ні, на теперішній час невідомо, але якщо вони погодяться, то, звичайно, вони будуть брати участь у цьому слідчому експерименті", – сказав начальник управління спеціальних розслідувань.

За його словами, слідчі планують, за можливості, провести додаткові експерименти щодо 48 вбивств, які сталися на вулиці Інститутській 20 лютого.

Окрім того, Горбатюк нагадав, що управління зараз працює над питанням створення ЗD-моделі вулиці Інститутської для відтворення подій, що стались у часи Революції Гідності.

"Створення 3D-моделі вулиці Інститутської може створити таку ситуацію, що ми зможемо раніше завершити ці роботи і не перешкоджати, не створювати заборон для проведення будівельних робіт", – підкреслив Горбатюк.

За його словами, роботи над комп'ютерним моделюванням проводилися понад 2 роки, але через відсутність необхідної потужної комп'ютерної техніки не були завершені. Після закупівлі такої додаткової техніки 3D-модель буде завершена.

Після проведення слідчих дій на Інститутській вулиці розпочнеться будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Перші роботи заплановані на жовтень, відкриття Меморіалу відбудеться 20 лютого 2019 року, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

"Наразі жодних робіт, які б перешкоджали слідчому експерименту, наш заклад не веде. Більше того, ми працюємо зараз над розробкою проекту музеєфікації нерухомих об’єктів на Алеї Героїв Небесної Сотні, адже місця загибелі, нерухомі місця, які мають на собі залишки від куль, – внесені в облікову картку, їм надано статус пам’яток місцевого значення, тому наше завдання – зберегти їх не лише для слідчого експерименту, але і для майбутнього", – наголосив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ