В океани щорічно потрапляє близько восьми мільйонів тонн пластику

Забруднення світових океанів пластиком в середньому обходяться людству до 33 тисяч доларів за тонну, або ж щорічно у 2,5 млрд доларів у вигляді завданих збитків екології та втрати ресурсів.

Про це повідомляє Сьогодні посилаючись на The Guardian.

"Дослідження показали, що забруднення світових океанів пластиком щорічно обходиться суспільству в мільярди доларів у якості збитку і втрати ресурсів", – йдеться в повідомленні.

Вчені попереджають, що соціально-економічна ціна збитку від пластикових відходів для світової спільноти недооцінена.

Відзначається, що забруднення пластиком негативно позначається на рибному господарстві, аквакультурі, рекреаційній діяльності та глобальному благополуччі. Так, наприклад, через забруднення на 1-5% зменшується користь, яку люди можуть отримувати від океанів.

Згідно з дослідженням, опублікованим на цьому тижні в бюлетені по забрудненню морського середовища, оцінка витрат, що випливають із втрати користі від океанів, яку також називають вартістю морської екосистеми, становить до 2,5 млрд доларів на рік.

Дослідження також показало, що пластикові відходи в середньому обходяться людству до 33 тисяч доларів за тонну, а щорічно в світові океани потрапляє близько 8 млн тонн пластику.

Доктор Нікола Бомонт, еколог-економіст з Плімутської морської лабораторії, яка очолює дослідження, сказала, що це дослідження з вивчення соціального і економічного впливу викиду пластмаси в море, є першим у своєму роді.

"Наші розрахунки – це перший крок до визначення ціни за пластик", – сказала Бомонт.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також