Херсонка Людмила Брагіна: “Путін – не з роду людського”

Херсонка Людмила Брагіна, оглядаючи на власному подвір’ї наслідки повені, яка сталася через підрив росіянами Каховської ГЕС, у розпачі розводить руками:

Скільки ж тепер треба сил, щоби це все прибрати?! Мені 78 років. Усе життя з чоловіком працювали, сина з донькою ростили, вчили, на ноги ставили. Думали, на старість років пожити спокійно. Старість прийшла, а жити спокійно не можемо. Уявляєте, я не можу спокійно спати та радіти кожному дню, що на моєму віку залишилися. Мало того, і вдень, і вночі тікаємо до сусідів у підвал від обстрілів... Знаєте, я думаю, що Путін – не з роду людського. Пам’ятаю, як він до влади прийшов. Такий приємний хлопчик, демократ, із коханою дружиною, дітками. Так усе гарно пояснював людям. І йому ж повірили. Але це не людина – перевертень. Я до війни називала його Щуром. Але тепер навіть щура не хочу образити. Не хочу, не можу порівнювати його з тваринами. Бо він гірший. Чудовисько! Що в нього за серце, яка в нього тече кров???

Будинок Людмили та Олександра Брагіних розташований у пониззі на вулиці Чайковського. Але після звільнення Херсона подружжя майже там не живе, ховаються від обстрілів росіян у підвалі знайомих, що мешкають вище по вулиці. Під снарядами будинок вистояв, однак повінь знищила майже все, що родина наживала роками.

У ніч на шосте червня дуже гучно стріляли, – згадує події тієї страшної доби пані Людмила. – Тож пішли з чоловіком ночувати в підвал до знайомих. О п’ятій ранку нам подзвонили, попередили, що Каховську ГЕС підірвали. Але ми навіть уявити собі не могли, що вода до нас дійде. Перенесли нагору на всяк випадок трохи речей, а деякі просто попіднімали вдома якомога вище, на шафи поставили. О дев’ятій ранку почало топити провулок перпендикулярний до нашої вулиці – четвертий Кошовий. Річка Кошова розлилася. Спочатку вода повільно йшла. А потім, десь о четвертій дня, дивимося, а вода вже по нашій вулиці розтікається. І швидко так... От тут ми вже заметушилися, заворушилися. О сьомій  подвір’я затопило. Чоловік намагався ще щось врятувати, на човнику підпливав, але опівночі вода йому вже по шию була…

Сходити вода почала лише в четвер, 8 червня. Але потрапити до рідного будинку подружжя змогло лише на шостий день із початку повені. Та й то з превеликими складнощами. Адже на терасі підірвало дерев’яну підлогу, вона перекособочилася. Замки не відчинялися, а вхідні двері підпер холодильник, який винесло з кухні. Повсюди, де була вода, залишилося сміття та мул, завтовшки понад 20 сантиметрів. А те, що у воду не потрапило – вкрилося пліснявою.

Фото Олександра Корнякова

Та найбільша проблема наразі інша. На вулиці Чайковського центральної каналізації не було, усі мали вигрібні ями. І їх теж затопило, туалетами досі неможливо користуватися.

Фахівці служби з надзвичайних ситуацій відкачують воду з підвалів. Але не з вигрібних ям. Для цього потрібна інша служба та техніка – асенізаторська. Проте викликати їх треба вже за власні кошти. До того ж тих асенізаторів наразі в Херсоні шалена нестача. І повітря на вулиці просякло не лише смородом плісняви та мулу, а й смородом затоплених туалетів.

Р. S. Ця інформація зібрана та зафіксована журналістами “Вгору” разом із документатором злочинів російської федерації адвокатом Української Гельсінської спілки з прав людини та Фонду милосердя та здоров'я Олександром Даниловим. 

Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: [email protected] або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 40 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.

Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.

Контакти документатора по Херсонській області ініціативи «Трибунал для Путіна»: +38066 94 56 560.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також