У липні зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів з початку року – ІМІ

У липні в Україні зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів з початку року – 7 випадків. Про це на офіційному сайті повідомляє Інститут масової інформації.

Експерти підкреслюють, що в лютому цього року сталося 2 інциденти побиття журналістів, у березні – 5, квітні – 1, травні – 6, червні – 1.

"Зокрема, у Києві наприкінці липня фотографу Associated Press Єфрему Лукацькому поліцейський розпилив в очі газ із балончика, в той час коли журналіст знімав сутички протестувальників з поліцією в екопарку на масиві Осокорки. У Кривому Розі кореспондента інформаційного порталу “Перший Криворізький” Миколу Чирву вдарив в обличчя заступник начальника одного з відділів комунального підприємства “Швидкісний трамвай”, коли журналіст виконував редакційне завдання з приводу встановлення чи спростування факту жорстокого поводження з тваринами на території вказаного підприємства", – наводять такі приклади в ІМІ. 

Загалом у липні ІМІ зафіксував 28 випадків порушень свободи слова в Україні, з них 21 випадок – це фізична агресія щодо журналістів. Найбільше випадків сталося в Києві з областю (10), три на Дніпропетровщині та по два випадки на Кіровоградщині, Львівщині, Одещині й Полтавщині, в інших регіонах – по одному випадку. Агресорами та порушниками в липні в основному були приватні особи й правоохоронці.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували 3 випадки кібератак на сайти ЗМІ та по 1 випадку – у категоріях "напади на офіси ЗМІ", "пошкодження майна журналістів", "непрямий та юридичний тиски", "судові позови проти ЗМІ", "доступ до інформації".

Також експерти згадали про ініціативи регламентного комітету Верховної Ради обмежити доступ журналістів до кулуарів парламенту. 

"Журналістська спільнота розцінила ініціативу комітету як таку, що призведе до згортання свободи слова, оскільки “створення такого “гетто” для журналістів призведе лише до одного: журналісти матимуть доступ не до тих спікерів, яких вимагає редакційне завдання чи суспільний інтерес, а лише до тих, кого визначать піар-служби парламентських фракцій", – йдеться у місячному звіті. 

З початку року ІМІ зафіксував 63 випадки перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, 22 випадки побиттів журналістів, 18 випадків погроз та 10 випадків обмеження доступу до інформації.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини