Миколаївських поліцейських підозрюють у розкраданні 8 мільйонів на закупівлі палива, запчастин та ремонті

Головне слідче управління Нацполіціі України відкрило кримінальне провадження щодо службових осіб ГУ Нацполіціі в Миколаївській області за привласнення великих сум з бюджету під час закупівлі палива, автозапчастин і проведення ремонту.

 Про це написало видання «Преступности.НЕТ», передає сайт НашіГроші.

В ході досудового розслідування в Нацполіціі встановили кілька епізодів можливого розкрадання грошей. Ці факти були виявлені після проведення аудиту в Головному управлінні Нацполіціі в Миколаївській області за період з травня 2016 р. по серпень 2018 р.

Всього в ході ревізії знайшли порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 22,68 млн грн., в тому числі і таких, що призвели до втрат державних фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 7,68 млн грн.

Встановлено, що співробітники відділу забезпечення автотранспортом центру обслуговування підрозділів (ЦОП) створили схему, згідно з якою вони підробляли документи заради розкрадання паливно-мастильних матеріалів і автомобільних запчастин. Зокрема, у відділі є дві вантажівки МАЗ, одна з яких виявився розібраною. Але при цьому тільки за період з жовтня 2017 по липень 2018 р. на обидва автомобілі списали 21 тонну палива на майже 500 тис грн.

Один і співробітників миколаївської поліції дійсно підтвердив, що за наказом начальника ЦОП накручував пробіг поламаного МАЗа для імітації його використання, а потім розписувався в одержанні «витраченого на проїзд» палива. Журналісти зазначили, що ЦОП очолює Олег Митрофанов, а керівником відділу забезпечення автотранспортом ЦОП до недавнього часу був Володимир Щербина.

Співрозмовник «Преступности.НЕТ» в слідчому управлінні Нацполіціі також розповів, що за документами вантажівки нібито проїжджали відстань близько 7 тис км (понад 230 км щодня).

Крім того, за даними видання, у відділі забезпечення автотранспортом поліції Миколаївщини присутні і інші ознаки зловживань. На території цього відділу після Володимира Щербини залишилося близько 80 службових авто, які підлягають списанню через низку дефектів. При цьому цей транспорт з невідомих причин розукомплектований і з нього зникла значна кількість деталей: від елементів кузова і салону до двигунів та інших запчастин.

Ще слідство вважає, що кошти викрадалися і під час ремонтних робіт в приміщеннях поліції. У 2016 році заступник начальника Головного управління Нацполціі в Миколаївській області підписав договір з підприємцем про ремонт кабінету за 120 тис грн. Незважаючи на те, що заступник начальника ГУНП знав про невиконаний ремонт, він все ж підписав підприємцю акт виконаних робіт, що пізніше стало приводом для розрахунку бюджетними грошима за неіснуючий ремонт.

При допиті одного із співробітників поліції Миколаївщини виявилося, що заступник начальника особисто підписав платіжне доручення про перерахування грошей. Ремонт в кабінеті все ж почали робити, але вже після того, як в ГУНП почалася ревізія, тому в Нацполііціі вважають, що гроші були навмисне привласнені.

Видання зазначило, що йдеться про ремонт кабінету №104 в приміщенні ГУНП. Договір з підприємцем Ігорем Чубовим підписав заступник начальника Євген Ковтун, який займався господарською діяльність в поліції Миколаївщини.

Кримінальне провадження кваліфікували за ч. 4 ст. 191 ККУ («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини