Херсонці готуються скасувати дві гривні за проїзд увечері

Херсонці виходять на новий виток транспортного протистояння – вимагають знизити тариф на проїзд у автотранспорті після восьмої вечора. Для цього, керуючись міським статутом, самі ініціювали проведення громадських слухань.

Зараз в місті з 20:00 діє нічний тариф – 8 гривень замість стандартних 6. Таке рішення прийняв міськвиконком ще в кінці 2018 року. Нібито після восьмої вечора пасажиропотік спадає, перевізникам їздити невигідно, а підвищений тариф повинен стимулювати їх продовжувати роботу. Хоча, за підрахунками активістів, кількість пасажирів помітно не змінюється:

"Після восьмої вечора в Херсоні триває вечірня година пік – зазначає Дмитро Карлюка, активіст, що кілька років займається питаннями громадського транспорту в Херсоні. – І якщо в цей час скористатися маршруткою ще можна, то після дев’яти їх майже немає. Тобто, пасажиропотік після 20:00 не змінюється, але транспорту на маршрутах залишається менше".

Зміна вартості проїзду рішенням виконавчого комітету – це регуляторний акт. За процедурою, одна з умов для його прийняття – проведення громадських слухань, на яких «сторони процесу» можуть висловитися, подискутувати та схвалити резолюцію слухань. Остання має рекомендаційний характер для виконкому, а самі слухання – чи не єдина можливість для херсонців донести свої претензії до місцевої влади. Але громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду майже завжди призначалися формально – в робочий час і в віддаленому від центру місці. Тож більшість городян навіть не знали, що вони десь відбуваються  і вплинути на резолюцію не могли. А більш організовані перевізники зганяли на слухання «своїх» представників громади (водіїв маршруток із сім’ями) і більшістю тих, хто проголосував, приймалася резолюція, що вартість проїзду треба підвищити. Щоразу «забуваючи» про якість обслуговування і поліпшення сервісу.

Перед останнім підвищенням вартості проїзду в кінці 2018 року Херсон трясло і від страйків перевізників, які буквально паралізували роботу прикордонного обласного центру, і протестів городян. Тоді міська влада все-таки збільшила тариф на проїзд, але зважилася, нарешті, поставити маршрутникам обов’язкові вимоги. Серед них були установка GPS-трекерів для відстеження транспорту та вечірній графік роботи.

Протягом наступних місяців на щотижневих координаційних штабах з перевізниками перший заступник міського голови Ігор Козаков раз по раз нагадував про виконання цих вимог. І якщо трекери з’явилися в транспорті майже повсюдно, то з вечірніми перевезеннями все виявилося складніше:

"В цілому, за червень, дотримуються вечірнього графіка маршрути №№ 5, 6, 8, 14, 16, 17, 29, 47. – розповідає начальник Управління транспорту Марина Віркун. – На інших маршрутах є претензії (всього в Херсоні 30 маршрутів – авт.)".

Городяни не  раз скаржилися на роботу перевізників літніми вечорами. Згодом член виконавчого комітету Станіслав Путілов і депутат міської ради Михайло Лінецький, незалежно один від одного запропонували знизити вартість проїзду з 20:00 до 22:00 години до шести гривень. Ініціативу підтримали активісти, організувавши перевірку вечірнього пасажиропотоку:

"Волонтери їздили вечорами своїм коштом, – уточнює Карлюка. – Деякі з них поверталися додому на таксі. Намагалися перевірити всі маршрути, але деякі з них просто не працювали, наприклад, №3. Всі волонтери підписали заяви про доброчесність. Марина Віркун теж брала участь, інструктувала активістів і сама їздила на деяких маршрутах. Про результати перевірки вечірнього пасажиропотоку розповімо на громадських слуханнях".

Інформація про кількість пасажирів – хороший аргумент в обґрунтуванні зниження вартості проїзду після 20:00. Але, щоб рішення виконкому не було оскаржене в судовому порядку, необхідно провести громадські слухання, на організацію яких може піти кілька тижнів. Активісти знайшли вихід – керуючись міським статутом, можна скликати слухання раніше. Для цього необхідно зібрати 300 підписів городян:

"А ми зібрали майже 650 за п’ять днів! – радіє Карлюка. – Приєдналися голови співвласників багатоквартирних будинків, квартальні комітети, громадські активісти … Тема така – завжди актуальна".

Громадські слухання про доцільність сплати чи не сплати за проїзд після 20:00 восьми гривень відбудуться в неділю, 7 липня, об 11:00, у Великому залі Херсонської міськради.

У кожного херсонця є можливість приєднатися до обговорення і проголосувати: залишати чи відхилити підвищений вечірній тариф.

Увага! Для участі в громадських слуханнях необхідно мати паспорт з херсонською пропискою.

Активісти вже запросили на слухання всіх депутатів міської ради, членів виконкому та кандидатів у народні депутати, які балотуються від Херсона. Таким чином вони хочуть надати темі більший резонанс і переконатися в реальній зацікавленості народних обранців у вирішенні проблеми громадського транспорту Херсона.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини