Експерт розповів про плюси перепису населення

Проведення перепису населення в Україні дасть можливість скласти соціально-демографічний портрет нації та встановити статево-вікову структуру населення.

Про це в етері «Нині вже» на hromadske розповів заступник директора з наукової роботи Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Олександр Гладун.

«Ми будемо мати соціально-демографічний портрет нашої нації… Будемо знати, скільки проживає населення у кожному населеному пункті, включно з селом. Тому що зараз, з плином часу там є великі відмінності», — сказав експерт.

Він також уточнив, що завдяки перепису можна дізнатися статево-вікову структуру населення, що дасть можливість спрогнозувати на середньострокову перспективу, скільки потрібно дошкільних закладів, приблизну кількість студентів, мобілізаційний потенціал країни та скільки людей перейдуть у пенсійний вік.

Гладун також зазначив, що при переписі у людей запитують дані, які взагалі відсутні у статистиці.

«Це, до прикладу, етнічне походження, рідна мова… По ринку праці є питання: людина зайнята чи ні… Крім того, є блок питань міграційного плану: як люди переміщуються, де вони жили й чи планують виїхати», — розповів він.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини