Підтримати нас

З мандатом в АТО: як вінницький депутат опинився під Щастям

Vgoru
10 лютого 2016 14:43
801
Поширити:

Василь Сколотяний - єдиний з депутатів Вінницької обласної ради, який пішов служити в зону АТО.

Як повідомляє Depo.Вінниця, депутат Василь Сколотяний півроку перебуває в зоні АТО та не збирається повертитися без перемоги.

Сколотяний родом з села Кожухівка Теплицького району. До облради пройшов за списками БЮТу. До того брав активну участь в Революції Гідності, став начальником штабу народної самоборони Теплицького району. Під час подій на Сході разом з волонтерами здійснив 57 поїздок в зону АТО. Тому, коли чоловіка мобілізували, не ухилявся. Каже, навіть якби не призвали, пішов би добровольцем. 

"Можна сказати, що я балотувався у депутати заочно. Не проводив жодної агітації, але люди вибрали. Мабуть, повірили у мене завдяки роботі в самообороні", - розповідає депутат.

Сколотяний проходить службу в Луганській області, його підрозділ базується поблизу села Щастя. Розповідає, що був присутнім лише на двох сесіях - першій установчій, яка відбулась 27 листопада минулого року, та другій, яку призначили одразу за кілька днів. 

"Розумієте, я чужий і там, і тут. Приїхав на сесію, - депутати мене не розуміють, як це я, маючи посвідчення депутата, не ухилився від мобілізації і пішов на Схід. А тут "отримую" за депутатів, бо деякі бійці думають, що я приїхав "попіаритись". З останнього я зробив висновок, що є велика недовіра до влади, яку якимось чином треба долати", - розмірковує Сколотяний. 

Наразі питання, пов'язані з депутатською та громадською діяльністю, депутат-атовець вирішує в телефонному режимі: до нього дзвонять з проблемами, а він, в свою чергу, набирає обласну чи районну Самооборону та намагається їх вирішити. Також Сколотяний є секретарем комісії з питань учасників АТО. Запевняє, що в курсі всіх питань, оскільки постійно спілкується з колегами. Каже, що нині в атовців найбільше "земельних" проблем. 

"В багатьох випадках владі треба просто не заважати бійцям. Є чимало громадських організацій, волонтерів, які уже розробили механізми допомоги. Так от, моя думка така: якщо щось уже й так добре працює, владі до нього треба долучитись і допомагати", - каже "боєць з мандатом". 

За словами Сколотяного, в АТО все зрозуміло. Натомість вдома - занадто заплутано: через інтриги часто незрозуміло хто товариш, а хто ворог. "Дехто вдома розповідає, що я то на море поїхав, то взагалі незрозуміло де. Від цього особливо боляче", - ділиться думками депутат.

Сколотяного вдома чекає дружина та семирічна донька. На запитання, як сім'я його відпустила, каже: "Чоловіки для того і народились, щоб захищати свою сім'ю і Батьківщину". 

Депутат-атовець вірить в перемогу, хоч, як каже, і дається вона нелегко. Щоб її пришвидшити, треба, аби люди не були настільки байдужими, більше самоорганізовувались та допомагали в тилу.  

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів