Підтримати нас

Яніна Соколова: зробіть з своїх дітей українців

Автор статті
11 січня 2020 08:15
1,093
Поширити:

Телеведуча родом із Запоріжжя Яніна Соколова розповіла, як рідне місто стало їй чужим та як вона «поселила у собі українське».

До Запоріжжя на Форум Лідерів думок завітала відома українська журналістка Яніна Соколова, повідомляє Актуально.

Телеведуча родом із Запоріжжя. З батьківщиною її пов’язують лише спогади. Чому так сталося, поділилася Яніна на своїй сторінці у Фейсбук:

«Приїхала до Запоріжжя. Вперше живу не у родичів, а у готелі рідного міста. Мене з містом зараз нічого не пов‘язує, окрім спогадів. Я думаю про те, як же так сталося, що воно мені стало зовсім чужим. Ці вулиці. Люди. Заводи. Ідеологія більшості. І чому я стала такою, як є зараз.

Весь мій день у дитинстві був розписаний по годинах. Фізмат гімназія, музична школа, спів у хорі, танці у ДК «Орбіта», ліпка. У підлітковому віці формувала музика: територія А. Потім Океан Ельзи, Ель Кравчук(так так) і #атепервсеінакше Аква Віта. Потім література… Я якось інстинктивно розуміла, що цивілізація не тут і прагнула це все українське у собі поселити. Давалося важко. Бо все було у супротиві. Але мені це тільки додавало снаги.

Зараз моїм дітям 6 і 9.

Вони не схожі на дітей мами з русифікованого міста. Мирон у 3 спитав що таке «спасіба», Микола мало розуміє, чому я носила сережки з Путіним у 12 і чому бабуся і мама переходять на російську коли інколи сперечаються.

Я думаю про інше. Як важливо молоді з цих проросійських регіонів дати те, що їх спонукатиме бути іншим тоді, коли навколо «какая разніца».
Я знаю, що серед моїх підписників багато тих, хто живе на сході. Я знаю, що частині з Вас так само важко, як і мені у дитинстві. Але я точно знаю, що родинна ментальність ладна виводити на інший рівень тоді, коли все навколо чинить супротив.

Зробіть зі своїх дітей українців. Тоді ви точно знатимете, що прожили недаремно…».

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ