Як коронавірус вплинув на економіку розвинених країн

Економіки багатьох країн вже продемонстрували, що схильні до впливу пандемії.

Карантин, введений через пандемію коронавірусу,вже позначився на економічному становищі низки країн. Так, у першому кварталі 2020 року показники ВВП декількох країн знизилися на 1,8% порівняно з четвертим кварталом 2019 року. Такими даними поділилися в Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Про це повідомляє Сьогодні.

В ОЕСР проаналізували ситуацію в декількох розвинених країнах і дійшли висновку, що найбільше постраждав ВВП Франції і Італії, де заходи були найсуворішими і були реалізовані раніше (на -5,8% і -4,7% відповідно, порівняно з – 0,1% і -0,3% у попередньому кварталі).

Крім цього, ВВП значно знизився в Канаді, Німеччині та Великій Британії (на -2,6%, -2,2% і -2,0% відповідно, порівняно з -0,1%, мінус -0,1% і 0,0% в попередньому кварталі).

США вдалося уникнути істотного падіння ВВП, незважаючи на те, що багато штатів наприкінці березня ввели карантин. Показник ВВП зменшився лише 1,2% порівняно з 0,5% в попередньому кварталі.

В Японії, де карантин був менш суворим, ВВП скоротився на 0,9% в першому кварталі 2020 року порівняно з -1,9% у попередньому кварталі.

У зоні євро і в Європейському Союзі ВВП скоротився на 3,8% і -3,3% відповідно, порівняно зі зростанням на 0,1% і 0,2% в попередньому кварталі.

При цьому в ОЕСР визнали, що економічна криза в розвинених країнах досягла максимуму з 2009 року.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також