Підтримати нас

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” 2016-2018р. р.

Vgoru
Автор статті
22 грудня 2015 21:39
545
Поширити:

Запрошуємо школи до співпраці! Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” запрошує зацікавлені школи до участі у Програмі.

32 відібрані шкільні команди пройдуть вступний тренінг у березні 2016 з демократичного розвитку школи, після чого з ними упродовж 2016-2017 навчального року працюватимуть консультанти, які допожуть їм здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

Проживання, харчування та транспортні витрати, пов’язані з тренінгом, покривають організатори.

Останній термін подачі заявок 30 грудня 2015 р.

Більше інформації про Програму:

UA_Call_for_ participants_schools_Final

ОНЛАЙН-ЗАЯВКА на участь у Програмі: 

Заявка на участь у тренінгу

 

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ У ФОРМАТІ WORD

School application UA

 

Публікація: "Демократична школа"

 

 Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” 2016-2018рр.

Трирічна Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.

Програму розроблено у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європиз метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти в Україні. Вона фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія

Програмна діяльність ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини, ухваленій Рекомендацією CM/Rec(2010)7, і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки.

 Проект спрямований на вчителів, директорів шкіл, батьків, школярів, місцеві громади, представників місцевого самоврядування та державних управлінців у сфері освіти.

 Програма має на меті:

-          підтримати ініціативи шкіл та місцевих громад, спрямовані на впровадження демократичних змін;

-          розробити, апробувати та оцінити модель розвитку культури демократії в школах;

-          започаткувати та розвинути Всеукраїнську мережу експертів з розвитку демократичного врядування у школах, які супроводжуватимуть реалізацію ініціатив та здійснюватимуть моніторинг демократичних змін у школах;

-          сформувати мережу шкіл-партнерів з різних регіонів України, зацікавлених спрямовувати спільні зусилля на розвиток демократичного врядування, демократичних структур та культури демократії у школах.

 Потенційних учасників Програми залучатимуть через оголошення відкритого конкурсу. Слідкуйте за нашою сторінкою, інформацію про конкурси для експертів та для шкіл буде розміщено тут впродовж жовтня-листопада. Відбір експертів Мережі та шкіл здійснюватимуть разом із партнерами проекту.

 Очікується, що Програма залучить 120 шкіл з усієї території України. Навчання пройде близько 480 директорів шкіл, учителів, представників місцевої влади. Відбуватиметься по чотири тренінги в рік, а також по 80 консультацій на місцях, до яких залучатимуть працівників школи, учнів, батьків та місцеві громади.

 Програма також спрямована на збільшення потенціалу та експертних знань тренерів Всеукраїнської мережі, неурядових організацій та інститутів з післядипломної педагогічної освіти, що дасть змогу посилити вплив Програми в Україні загалом та на місцях і забезпечити ефективні результати.

 Програму адмініструє Європейський центром ім. Вергеланда у співпраці з партнерами через координаторів Всеукраїнської Програми, які працюють в Україні: Андрієм Донцем і Христиною Чушак.

 Головним каналом для комунікації про діяльність у межах Програми та отримані результати є сторінка Програми https://www.theewc.org/ua, яку буде запущено у грудні 2015 року українською мовою.

Контактна електронна адреса для запитань та уточнень: sfd@theewc.org

 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ