Херсонщина буде з овочами та ягодами

Жителі деокупованої Херсонщини розпочали висаджувати розсаду у відкритий ґрунт, а аграрії готуються засівати баштани.

В Україні славилися херсонські кавуни та томати, які вирощували переважно на лівобережжі.

Наразі звільнено від окупантів лише іншу частину регіону, правобережну. А це – третина загальної площі сільгоспугідь. Та й ті заміновані так, що сапери працюють щодня, але, з 680 тисяч гектарів звільненої території, очищено від вибухівки тільки 28 тисяч гектарів полів.

Також і більшість дач херсонців досі залишаються в окупації.

Але врожаї планують отримати.

За офіційною інформацією, наші аграрії вже готові засіяти десь понад 150 тис. га. Цього року переважатиме овочева та баштанна продукція. Планують зібрати майже 20% того врожаю, який Херсонщина вирощувала до повномасштабної війни. І не менше десятої частки довоєнного обсягу кавунів.

А поки аграрії чекають на розмінування полів, а дачі херсонців – на звільнення, містяни висаджують саджанці, розсаду, сіють біля будинків та на клумбах поміж бетоном і асфальтом упереміш з квітами.

Продавчиня розсади на одному з херсонських ринків, Наталія, каже: більшість сьогоднішніх покупців – люди похилого віку. Деякі такі старенькі, що ледве ходять. Але купують навіть саджанці черешні, персиків, абрикосів, яким ще рости й рости до повноцінного плодоношення:

Ось закінчиться війна, діти та онуки повернуться та й будуть ласувати. Бо наші ж овочі та фрукти – рідні, найсмачніші у світі.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...