Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

У Херсоні від травм, отриманих внаслідок обстрілу, помер парафіянин єврейської громади

Поширити:
04 січня 2026 15:20
772
Наслідки удару по синагозі у Херсоні
Наслідки удару по синагозі у Херсоні 11 жовтня 2025 року. Фото зі сторінки Федерації єврейських громад

Поховали 84-річного парафіянина єврейської громади Євгена Бондера, який помер від тяжких поранень, отриманих під час російського обстрілу Херсона.

Про це 4 січня 2026 року повідомив головний рабин України Моше Реувен Асман.

Кілька днів тому Євген отримав тяжкі поранення внаслідок обстрілу: осколки боєприпасів пошкодили печінку та руку, яку довелося ампутувати. Лікарі боролися за його життя, але врятувати його не вдалося.

“Ось така «денацифікація» яку російська армія проводить вже майже четвертий рік поспіль на території України, вбиваючи не тільки українців, та інші національності, які просто мирно живуть тут”, – написав Моше Реувен Асман.

Він зазначив, що Євген Бондер пережив Другу світову війну. Був лікарем, понад сорок років працював у службі першої допомоги. 

“Херсон це місто людей, які живуть між сиреною та похоронами, між надією та втомою. І це місто Незламних людей!”, – сказав під час церемонії прощання головний рабин Херсона Рав Йосеф Вольф.

  • У Херсоні 11 жовтня 2025 року близько сьомої години ранку війська РФ влучили у будівлю синагоги. Один зі снарядів застряг у будівлі. 23 жовтня 2025 року синагога знову потрапила під обстріл. Пошкоджені дах та внутрішнє оздоблення синагог
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів