У Новосільській спеціальній школі Тернопільської області, де перебуває хлопчик із Херсона, зафіксували порушення прав дітей: неналежні санітарні умови, обмеження доступу до гігієни, випадки сексуального насильства, зловживання психотропними препаратами, відсутність належної медичної та психологічної допомоги, низька якість харчування та психологічний тиск із боку персоналу. А самого хлопчика помістили до психлікарні.
Про це повідомили омбудсман Дмитро Лубінець та адвокатка Інна Мірошніченко.
У коментарі блогерці Аліні Доротюк Інна Мірошниченко розповіла, що хлопчика з Херсона, тато якого наразі служить в лавах ЗСУ, а маму вбили російські військові, після деокупації міста перевезли до Тернополя та віддали у прийомну родину з новонародженою сестрою.
Хлопець розповів адвокатці, що у прийомній сім’ї його били за те, що він сидить у телефоні й згодом перевели до Новосільської спецшколи, де вихователі теж застосовували до нього фізичне насильство.
За словами адвокатки, хлопчик розповів, що у нього непереносимість лактози, тому меню в інтернаті йому не підходить. Відсутність підібраного харчування спричинила у нього проблеми зі шкірою, а саме діатез.
Після публікації історії хлопця визнали психічно хворим та помістили до психіатричної лікарні. За словами Інни Мірошніченко, зв’язатися з ним зараз неможливо, адже опікун відмовляється надавати дозвіл на спілкування.
Вона зазначила, що ця ситуація викликає занепокоєння, оскільки йдеться про раніше здорову дитину, доля якої тепер залишається невизначеною.
Представниця омбудсмена Ірина Суслова повідомила про скарги дітей на лайку, фізичну силу, залякування та ін'єкції препаратів, після яких вони не могли рухатися.
Тернопільська облрада розпочала розслідування, ситуацію прокоментували омбудсмен Дмитро Лубінець та начальник служби у справах дітей Тернопільської ОВА Ростислав Дрозд, зазначивши, що триває з’ясування обставин.
Адвокатка Інна Мірошниченко повідомила, що після розголосу надходять повідомлення про тиск на свідків і учнів спецшколи, підробку документів, зокрема згоди на психотропи, навчальних планів і висновків про потреби дітей. Персоналу погрожують звільненням.