США виділять Україні кошти на кібербезпеку

Проекти допомоги в сфері кібербезпеки передбачають посилення безпеки критично важливої інфраструктури, а також розробку і реалізацію кіберстратегії.

Влада в США планує виділити протягом наступних чотирьох років $38 млн для посилення кібербезпеки України.

Про це повідомив у вівторок, 3 березня, Держдепартамент США за результатами Третього кібер-діалогу між двома країнами, який відбувся в Києві.

"З метою демонстрації послідовної прихильності підтримки кібербезпеки США оголосили про виділення додаткових $8 млн з цільової статті допомоги - крім тих $10 млн, які були надані в 2017 році", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що частина коштів буде забезпечуватися за рахунок агентства USAID, яке планує протягом наступних чотирьох років інвестувати до $38 млн "для розвитку можливостей України в сфері кібербезпеки шляхом підтримки правової та регуляторної реформ, підготовки кадрів і залучення приватного сектора".

Крім того, як повідомили в Держдепі, ФБР вручило кіберполіції України та Офісу генпрокурора нагороду за співпрацю під час арешту і екстрадиції кіберзлочинців, які діяли в Україні протягом багатьох років.

Під час кібердіалогу делегації України і США обговорили останні досягнення у сфері кібербезпеки, проблеми безпеки 5G, розвиток кіберпотенціалу, а також питання міжнародної кіберполітики.

При цьому, як повідомляється, були розглянуті проекти допомоги у сфері кібербезпеки, розроблені США спільно з українськими агентствами і зацікавленими сторонами. Вони передбачають, зокрема, посилення безпеки критично важливої ​​інфраструктури; розробку і реалізацію кіберстратегії; реагування на інциденти, а також обмін інформацією.

Крім того, йдеться про підвищення обізнаності з викликами у сфері кібербезпеки та проведенні тренінгів, спрямованих на забезпечення безпеки систем промислового управління і цифрової криміналістики.

"Ці проекти доповнюють співпрацю США і України на інших напрямках кібербезпеки", - резюмували в Держдепі.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також