Повідомили приємну новину для позичальників банків

Українським банкам заборонили нараховувати відсотки по кредитах, якщо кредитор вже виграв по ним судовий процес.

"Часто, поки рішення про судовий позов, не виконано виконавчою службою, банк продовжує нараховувати боржнику-позичальнику відсотки, пені та штрафи. Нерідко кредитори навіть включають прогресивну ставку, якщо це обумовлено в їх договорі. Тоді налічують не стандартний відсоток, а підвищений, за пропуск платежів. Щоб після продажу заставленого майна залишалася непогашена частина боргу, і можна було претендувати на інше майно людини", - повідомив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець, пише ubr.ua.

За його словами, пересічні українці не повинні нести відповідальності за те, що рішення судів довго не виконуються. Вони зобов'язані відповідати лише за свої помилки - за непогашені кредити.

"Не має значення було реалізовано заставне майно чи ні, кредитор у будь-якому випадку може подати позов про стягнення донарахованих відсотків. Позитивна практика стягнення таких відсотків за останні роки пов'язана з необізнаністю громадян про можливості захисту своїх прав у суді", - вважає керуючий партнер ЮК "Касьяненко і партнери" Дмитро Касьяненко.

Навіть після рішення Верховного суду українські банки продовжать нараховувати відсотки. Тому боржникам необхідно стежити за поведінкою банків.

"Позичальникам не варто пропускати судові засідання. Завжди наполягати на тому, що банком вже було реалізовано право на стягнення заборгованості. Кожну, навіть найочевиднішу позицію, все одно доводити в суді. Люди повинні розуміти, що з вимогами банків про стягнення відсотків по вже зафіксованій судом сумі, можна успішно боротися", - резюмував Касьяненко.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також