Польща готує звіт про втрати у Другій світовій війні

Варшава на початку 2019 року оприлюднить повний рапорт про людські та матеріальні втрати у Другій світовій війні, що має стати підставою для звернення до Німеччини про отримання компенсації за завдані кривди.

Про це заявив голова парламентської групи з оцінки втрат Польщі в роки Другої світової війни Аркадіуш Мулярчик, інформує РАР.

"Ми хочемо завершити роботу групи й опублікувати рапорт про воєнні втрати на початку наступного року", - заявив Мулярчик.

За його словами, рапорт буде перекладено німецькою та англійською мовами, аби його можна було обговорити у Польщі і за кордоном.

Депутат зазначив, що експерти у рапорті вкажуть реальні втрати Польщі в роки війни у доларовому еквіваленті.

Мулярчик повідомив, що польські експерти намагатимуться порахувати: скільки населення проживало б у Польщі зараз, якби не розпочалася війна, і на якому рівні економічного розвитку сьогодні перебувала б країна.

"Польща була знищена на 40% і упродовж років відбудовувалася, аби досягти нульового рівня. Де ми були б зараз, якби не війна: на рівні Франції чи Німеччини? Ми самі відбудовували знищене, у той час як Німеччина отримала план Маршала", - заявив Мулярчик.

За оцінкою бюро аналізу Сейму Польщі, обгрунтованою є вимога Варшави щодо виплати відшкодувань Берліном за завдані кривди в роки війни, а твердження, що такі претензії є безпідставними або застарілими, не мають під собою підгрунтя.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також