Підтримати нас

План Путіна не працює: Ілларіонов спрогнозував Криму катастрофу вже в липні

Vgoru
18 грудня 2018 14:32
206
Поширити:

Накопичена в кримських водоймищах вода природного стоку до липня 2019 року може закінчитися. Якщо води не буде, то Крим у нинішньому вигляді приречений.

Таку думку в інтерв'ю OBOZREVATEL висловив колишній радник російського президента, економіст Андрій Ілларіонов, нагадавши, що в наступному році наступає семирічний посушливий період.

"Це певна циклічність клімату: після семи попередніх повноводних років у наступному році наступає семирічний посушливий період. До анексії Північно-Кримський канал забезпечував 85% потреб півострова у воді. Нинішніх запасів води достатньо для підтримки життя у Криму 1 млн осіб. Зараз там проживає — 2,4 млн. Модель Криму, навіть як військової бази, запропонована Путіним, не працює. Але провал улюбленої іграшки — зовсім неможливий варіант для нього. Це означає, що треба якось забезпечити отримання води. Опріснення морської коштує 13 млрд євро. Це величезна сума, приблизно в 7 разів перевищує щорічні дотації на Крим. Плюс потрібно ще багато електроенергії, якої там недостатньо", — підрахував екс-радник.
 

Тоді, на його думку, залишається єдиний спосіб — відновлення поставок води з Дніпра, для чого потрібно вмовити українську владу. Якщо не вийде — залишається встановити силовий контроль за Північно-Кримським каналом.

"Сюди входить гребля Каховської ГЕС, Каховське водосховище, водопропускні механізми і дамба, яка перегородила канал у 14-му році. Відстань від Перекопу до Таврійська — 78 км, одна година їзди. Місцевість рівна, це степ, на якому немає ніяких значимих перешкод — ні великих річок, ні гір, ні великих міст. Чисельність населення невелика — це не півмільйонний Маріуполь. У 6 південних районах Херсонської області (Каховському, Олешківському, Каланчацькому, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському) і Новій Каховці проживає, за офіційними даними, 320 тис. осіб. Насправді ж, можливо, менше. За чисельності угруповання 80 тис. осіб захоплення, окупація і утримання такого плацдарму — цілком реальне завдання", — проаналізував він.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів