Безоплатна юридична допомога для херсонців та ВПО

Отару овець загиблого фермера з Херсонщини Олександра Гордієнка вдруге евакуювали через небезпеку

Поширити:
17 червня 2026 08:30
110
вівці
Евакуйовані вівці. Скриншот із відео, опублікованого на сторінці Віктора Гордієнка у фейсбуці

Отару овець, яку раніше з Берислава Херсонської області врятував нині загиблий фермер Олександр Гордієнко, вдруге евакуювали через погіршення безпекової ситуації. Цього разу тварин вивезли із села Урожайне.

Про це повідомив син Олександра Віктор Гордієнко.

Він зазначив, що місцеві жителі залишають Урожайне, тому доглядати за тваринами вже нікому. 

Віктор розповів, що шукав транспорт, домовлявся з людьми та координував вивезення отари. За його словами, організація евакуації тривала тиждень.

"Для когось це просто вівці. Для мене — це пам'ять про батька. Частина його життя, його праці, його характеру", — додав він. 

Вктор Гордієнко нагадав, що у 2025 році його батько, попри загрозу атак російських військ, вирушив до Берислава, щоб урятувати отару. Дорогою вантажівка наїхала на міни типу "Лепесток", однак групі вдалося замінити пошкоджені колеса та вивезти тварин.

Овець перевезли до Урожайного, однак через погіршення безпекової ситуації сину Олександра Гордієнка довелося евакуювати їх повторно.

  • Голова Асоціації фермерів Херсонської області, депутат Херсонської обласної ради Олександр Гордієнко загинув 5 вересня 2025 року внаслідок удару дрона російських військ. Окупанти атакували автівку, в якій аграрій працював у полі. Олександр мав понад 30 років досвіду у сільському господарстві. Був власником фермерського господарства "Гордієнко". Після деокупації правобережжя Херсонщини фермер розміновував поля свого господарства. Для захисту працівників і техніки від атак російських дронів придбав РЕБи й антидронові рушниці. За громадянську мужність, героїчне служіння народові, виявлені під час подій, пов’язаних із захистом незалежності та територіальної цілісності України Олександру Гордієнку посмертно надали звання Герой України.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів