Безоплатна юридична допомога для херсонців та ВПО

Одну теплицю встановила за грантові кошти: переселенка з Херсонщини вирощує полуницю на Хмельниччині

Поширити:
22 травня 2026 18:24
456
Світлана Ярошенко
Світлана Ярошенко. Скриншот з відео Суспільне Хмельницький

Вимушена переселенка Світлана Ярошенко після переїзду на Хмельниччину освоїла вирощування полуниці. Зараз вона доглядає за шістьма теплицями у яких ростуть ягоди. Одну з них жінка встановила за грантові кошти   Грантові кошти — це безповоротна цільова фінансова або матеріальна допомога, яка надається на реалізацію проєктів, навчання або суспільно корисних цілей. Жінка не розповіла, який саме грант отримала..

Про це вона розповіла журналістам Суспільного.

"Раніше я жила в кінці Нової Каховки. Росіяни йшли повз нашого двору. І танки йшли, і літаки летіли. Так що життя поділилося на «до» і «після»", поділилася Світлана.

Після переїзду на Хмельниччину жінка придбала будинок. Дві теплиці їй подарували діти, ще три вона облаштувала власним коштом.

"Що я можу сказати? Ось це я так за два роки. Приїхала з однією сумкою, а тепер у мене є господарство", каже Світлана Ярошенко.

Вона зазначила, що раніше полуницю самостійно не вирощувала, але знала, як цим займаються садівники на Херсонщині.

"На Херсонщині тепліше. На Хмельниччині більше дощів. На Херсонщині сухо, піски. Тут дуже родюча земля, в неї треба додавати пісок   Пісок під полуницю додають, щоб захистити врожай від гниття, відлякати шкідників і покращити структуру ґрунту. Це простий і бюджетний метод, який допомагає виростити здорові ягоди. для полуниці", повідомила жінка.

Вона додала, що загалом господарює сама:

"Воно ж затягує. Як тільки прийшла вранці, як стала, цілодобово сиджу у цих теплицях. Тут трава швидше росте, ніж полуниця. Скажу чесно, я 20 років працювала в Новій Каховці на хлібзаводі, то мені краще тут, бо я одна".

Садівниця повідомила, що продає ягоди на ринку, також їх купують місцеві жителі. Жінка мріє масштабувати справу та готова ділитися досвідом з іншими садівниками.

  • Нова Каховка – місто на  березі Дніпра, неподалік від зруйнованої окупантами Каховської ГЕС. Окупація міста  почалася 24 лютого 2022 року, буквально через кілька годин після початку вторгнення. Військові РФ захопили будівлю Каховської міськради 1 квітня 2022 року. У російському полоні досі перебувають люди, яких затримали окупанти у 2022 році.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів