Нардепи збираються ввести “драконівський” закон проти боржників за комуналку

Ніколи ще сума боргів українських громадян за комунальні послуги не була такою великою як зараз, влітку 2020 року. Як повідомили на телеканалі "Перший", зараз ця сума дорівнює 29 мільярдам гривень, і борги ці неухильно ростуть.

У зв'язку з актуальною проблемою боргу, український парламент збирається посилити заходи покарання для недобросовісних українців.

Зокрема, депутати вже внесли в Раду законопроект, який начебто повинен допомогти державі боротися зі злісними боржниками. Закон передбачає автоматичне списання 25% заборгованості в українців із зарплати. Також документ дозволяє списувати  частину особистого майна боржників, гроші за яке підуть для сплати їх заборгованості.

Один з українських правозахисників прокоментував, що мова йде не лише про списання поточної виплати за комуналку, а ще й про додаткову суму за ті борги, які вже є.

«Боргові зобов'язання з реструктуризацією максимум на 60 місяців, не перевищуватимуть 25%. Тобто 1/4 твого заробітку, якщо ти працездатна особа, або 20% від твого пенсійного забезпечення », - підкреслив фахівець.

У разі несплати боргу протягом 60 місяців договір про його реструктуризацію триватиме і надалі. Але в разі, якщо боржник відмовляється платити, податківці мають право описувати його майно.

Нагадаємо, що сьогодні українські споживачі, в разі появи заборгованості за ЖКП, повинні платити штраф або пеню.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також