Олена Ноздріна з Криму очолила незаконно створений російськими військовими «Біосферний заповідник «Асканія-Нова» у Каховському районі Херсонської області.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на власні джерела та дані з окупаційних реєстрів.
До цього Ноздріна працювала в окупаційних адміністраціях Криму, зокрема була членом незаконної виборчої комісії у Сімферополі під час проведення окупаційних виборів. Вона також обіймала посади у відділі земельних відносин та управлінні орендних відносин окупаційного «міністерства майнових і земельних відносин Криму».
За інформацією YouControl, Ноздріна є керівницею садівничого товариства «Трикотажник» у Сімферополі та засновницею ТОВ «Максел», зареєстрованого у 2013 році.
Місцеві мешканці розповіли журналістам, що Ноздріна працює в окупаційному заповіднику понад рік – спочатку як заступниця директора. Її син певний час займався продажем квитків до зоопарку.
Попередній керівник «Асканії-Нової» Дмитро Мещеряков у травні 2025 року очолив іншу незаконно створену структуру – «Об’єднану дирекцію особливо охоронюваних природних територій Херсонської області». Це відомство російські окупаційні органи створили наприкінці 2024 року у складі Мінприроди РФ.
Джерела ЦЖР зазначають, що тоді ж росіяни формально розділили заповідник на «Асканія-Нова» та федеральний заказник «Асканійський».
«Фактично керує захопленим заповідником саме Мещеряков, а Олена Ноздріна виконує декоративну функцію», – розповіли вони.