Підтримати нас

Колишній священик УПЦ МП: Церква, яка не любить свого народу, приречена на міграцію

Vgoru
09 січня 2018 07:37
254
Поширити:

Священик УПЦ КП, який вийшов із УПЦ МП, отець Сергій Дмитрієв заявив, що Московський патріархат має покаятися за вибілення "корупціонерів, підлості, окупації і вбивств".

Капелан 30-ї бригади, який перейшов після початку російської агресії в Україні з Московського до Київського патріархату, отець Сергій Дмитрієв уважає, що церква Московського патріархату піде з України. Про це він розповів в ефірі телеканала ATR.

"Церква, яка не любить свого народу, приречена на міграцію з країни. Приречена на міграцію церква, яка не підтримує своєї мови, яка не спілкується українською мовою, яка не веде богослужінь українською мовою, приречена на міграцію. От і все", – зазначив він.

На думку священика, УПЦ МП має покаятися "за благословення вбивць".

"Покаятися за те, що Московський патріархат на сьогодні є білилом корупціонерів, підлості, окупації і вбивств. Тому що це церква, яка вибілює ці вчинки", – наголосив він.

Дмитрієв додав, що Московський патріархат в Україні був "корупційною складовою" екс-президента Віктора Януковича та представників влади.

"УПЦ МП завжди пристосовувалася під владу. Це було ще за часів Радянського Союзу. Коли Сталін прийшов до влади і підім'яв під себе церкву, була велика міграція священиків. Розстрілювали священиків, і не тільки православних. І мусульман виганяли, і руйнували мечеті. Атеїстична війна була. Ця церква підлаштувалася, і вона звикла так жити. І це підлабузництво перед владою – не сказати правди в очі", – розповів він.

Священик додав, що під час Майдану тільки патріарх УПЦ КП Філарет під час молитви побажав, щоб влада думала про народ, а не тільки про себе.

Після подій на Євромайдані та початку військової агресії Росії УПЦ МП втратила десятки парафій в Україні. За даними УПЦ КП наприкінці 2016 року, 39 парафій УПЦ МП перейшли під юрисдикцію Київського патріархату.

2016 року патріарх Кирило заявив, що влада в Україні "потурає захопленню церков та утискам вірян".

У липні 2017 року Міністерство культури України закликало УПЦ МП публічно засудити військову агресію РФ проти України і припинити співпрацю з терористами з окупованих районів Донецької та Луганської областей. У серпні стало відомо, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заборонив залучати священиків УПЦ МП до капеланської служби в Національній гвардії.

Згідно з результатами опитування Центру Разумкова, яке провели в березні 2017 року, 38,8% православних в Україні зараховували себе до УПЦ КП, 17,4% – до УПЦ МП (2010 року – 22,1% і 34,5% відповідно).

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ