Підтримати нас

Головну вулицю Києва хочуть внести до списку ЮНЕСКО

20 грудня 2018 15:21
804
Поширити:

У мерії Києва запланували розробити науково-проектну документацію задля внесення вулиці Хрещатик до списку Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Про це пише прес-служба Київської міськдержадміністрації із посиланням на текст міської цільової програми "Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2019-2021 рр.".

"Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує розробити науково-проектну документацію "Межі та режими використання зон охорони пам'ятки містобудування місцевого значення "Вулиця Хрещатик" для подальшої підготовки досьє на номінацію щодо включення вулиці Хрещатик до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - йдеться в повідомленні.

На розробку документації заплановано виділити 1,8 млн грн на 3 роки.

Крім того, планують розробку науково-проектної документації "Межі та режими використання зон охорони пам'ятки історії, ландшафту місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро".

На виконання цих робіт виділять 3 млн грн на 3 роки.

Програма включає також інші заходи, спрямовані на збереження культурної спадщини столиці. Про це розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

"Одним із важливих пунктів є напрацювання підготовчих матеріалів до викупу аварійних пам'яток культурної спадщини та повернення до комунальної власності. У цьому питанні наразі вже все залежить від Верховної Ради. Улітку за ініціативи Департаменту було запропоновано та ухвалено у першому читанні зміни до законів України щодо посилення відповідальності за доведення до руйнації пам'яток і впровадження можливості примусового викупу таких будівель у комунальну власність місцевих громад. Наразі всі пам'ятки, навіть місцевого значення, можуть бути викуплені виключно у державну власність. Вірю, що на рівні Верховної Ради розуміють важливість цього законопроекту і не затягуватимуть із ухваленням у другому читанні", - сказав пан Никоряк.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів