Експерт розповів про шахрайські схеми українських банків

Сату Кахконен, глава представництва Світового банку, розповіла про шахрайські схеми українських банків.

Про банківські махінації керівник представництва СБ повідала в інтерв'ю "Новостям бизнеса".

Сату Кахконен є главою Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні. Вона сказала, що звичані люди навіть не усвідомлюють наскільки в банківській сфері поширене шахрайство. З метою отримання прибутку українські банки вдаються до будь-яких дій.

"Були ті, хто збирав депозити у людей і клав ці гроші собі в кишеню або видавав у вигляді кредитів власним компаніям і пов'язаним особам. Значна частина цих грошей осіла на Кіпрі і в офшорах", – сказала глава представництва СБ.

Кахконен вважає, що зараз дуже важливо змусити банки вести свій бізнес без обману, кредитували домогосподарства і компанії за розумними ставками. Також глава представництва підкреслила те, що в України дуже високий рівень непрацюючих кредитів.

"Частка поганих кредитів в Україні становить більше половини від загального портфелю. А це призводить до того, що банки не підвищують свої кредитні ставки, так як ризики неповернення великі. Тому рівень закредитованості приватного сектора дуже низький. Ми тісно співпрацюємо з Національним банком і Міністерством фінансів, щоб вирішити проблему поганих кредитів", - проінформувала Кохконен.

Раніше керівник представництва СБ вже говорила про те, що в Україні 2% фірм контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх компаній.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також