Чорнобаївська сільська рада замовила розробку проєкту підземного протирадіаційного укриття на території Киселівської гімназії. Договір підписали 5 березня 2026 року. Водночас торік сільрада вже укладала договір про реконструкцію будівлі навчального закладу, який передбачав і роботи щодо сховища.
Про це свідчить договір, опублікований у системі електронних закупівель Prozorro.
Договір на виконання проєктних робіт підписали з ТОВ "Таурі Компані". Розробку проєкту підземного укриття фінансуватимуть з місцевого бюджету. Вартість проєкту складає понад 159 тисяч гривень.
Виконати роботи підрядник має упродовж 75 днів з дня підписання угоди – орієнтовно до 17 травня 2026 року. Водночас строк дії договору сторони визначили до 31 грудня 2026 року.
Також проєкт будівництва укриття опублікували на платформі Dream.
У червні 2025 року Чорнобаївська сільська рада уклала договір з ТОВ "Агенція Сіріус Груп" щодо реконструкції будівлі Киселівської гімназії. Вартість робіт тоді оцінили у понад 100 мільйонів гривень.
Згідно з умовами договору, реконструкція передбачала дві черги:
Будівельні роботи щодо реконструкції гімназії наразі призупинені через судовий процес між ТОВ "Агенція Сіріус Груп" та Державною аудиторською службою України. Про це повідомляло видання "МОСТ". Реконструкція у навчальному закладі минулого року не фінансувалася, повідомляла Херсонська ОВА у відповіді на запит “Вгору”.
У червні-липні 2025 року Держаудитслужба проводила моніторинг укладеного договору. За результатами перевірки аудитори рекомендували Чорнобаївській сільській раді розірвати угоду.
Сільрада рекомендацію не виконала та повідомила Держаудитслужбу, що утримається від розірвання договору до ухвалення рішення судом і діятиме відповідно до нього.
У жовтні 2025 року сторони підписали додаткову угоду, якою продовжили строк виконання робіт до 25 грудня 2026 року.
Станом на зараз у системі Prozorro відсутня інформація про розірвання договору або внесення змін до нього, пов’язаних із проєктуванням нового будівництва підземного сховища.
Редакція "Вгору" звернулася до Чорнобаївської сільської ради, щоб з’ясувати причини замовлення нового проєкту укриття за наявності чинного договору на реконструкцію будівлі гімназії.
Більше про реконструкцію навчального закладу "Вгору" писало у матеріалі:
"Шкільні укриття на Херсонщині: зупинене будівництво у Киселівці та втрачений аванс у Борозенському”.
Херсонська ОВА заявляє, що три підземні школи, збудовані у 2025 році, поки не введені в експлуатацію через оформлення документів та перевірку норм безпеки.
Під час перевірки будівництва протирадіаційних укриттів у Херсоні, які позиціювали як «підземні школи», виявили відхилення від затверджених проєктів. Будівництво зупинене. За фактом фінансових порушень при будівництвах підземних шкіл відкрили три кримінальні провадження.