Підтримати нас

6 порад, як зберегти зір

21 червня 2019 12:23
680
Поширити:

Дбати про свій зір також важливо, як і чистити зуби вранці. Однак ми так часто забуваємо про профілактику хвороб. Ось кілька рекомендацій офтальмологів, як зберегти зір.

1. Не виходьте без сонцезахисних окулярів

І не тільки влітку! Взимку УФ-промені теж досягають землі, а також відбиваються від льоду і снігу. Ультрафіолет може призвести до меланоми або карциноми на повіках, а також підвищує ризик розвитку катаракти.

2. Не тріть очі

Може, ви робите це прямо зараз! Звичайно, витягнути вію можна, але просто так терти очі не слід. Це підвищує ризик появи кератоконуса, коли рогівка стоншується і зір стає гірше.

3. Рідше користуйтеся краплями

Краплі від почервоніння очей можуть викликати звикання. Якщо судини часто лопаються, зверніться до лікаря.

4. Не приймайте душ в лінзах

Прозвучить як дитяча страшилка, але це правда: в душі можна підчепити неприємний мікроорганізм — акантамебу, яка потрапляє з лінзи в око і часом призводить до кератиту і втрати зору. Після виходу з душу або басейну, якщо ви не зняли лінзи заздалегідь, їх потрібно ретельно продезінфікувати. І не наливайте в контейнер звичайну воду!

5. Не спіть в лінзах

При тривалому контакті лінзи з оком (якщо вона не призначена для постійного носіння) всередину потрапляють мікроби. Крім того, очі не отримують достатньо кисню.

6. Не носіть лінзи довше терміну

Місяць означає місяць. Одноразові – значить в смітник ввечері. Інакше вони стають розсадником бактерій, що може привести до зниження зору.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів