Пожежі: як росіяни знищують Асканію-Нова

Заповідник “Асканія-Нова” вже півтора року перебуває під російською окупацією. Проте це не заважає російській пропаганді звинувачувати саме українців у руйнації заповідника: нібито українська ракета та обстріли ЗСУ призвели до пожеж. Розбираємося.  

Ракети падають на Асканію-Нова

Як порахували в Українській природоохоронній групі, з періоду початку окупації в Асканії-Нова було 7 пожеж, останні дві з яких, а саме від 22 серпня та 1 вересня – завдали заповіднику найбільших збитків. 

22 серпня сталася пожежа на ділянці «Великий Чапельський під», де полум'я охопило 300 га. Спочатку безіменний представник російського “слідства”, який ховав своє лице, почав стверджувати: це боєприпас від “невідомої артилерійської системи”, який нібито випустили ЗСУ, призвів до пожежі. Але малоймовірно, що така яма утворилася саме після артилерійського обстрілу ніби з боку ЗСУ: жодна артилерія не здатна досягнути Асканію-Нова з поточних позицій ЗСУ. 

Далі російські пабліки почали писати, що це сталося через падіння та детонацію української ракети. Проте Українська природоохоронна група наводить інформацію від свідків, що це саме запуск ракети військовою авіацією РФ над заповідною територією спричинив займання. У Міндовкілля вважають, що “окупанти нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об'єкті та свідомо знищують нашу природу”.

Нагадаємо,  згідно з правилами ведення війни, військові мають планувати свої дії так, щоб не завдавати шкоди довкіллю. Існує Конвенція про заборону військового або будь-якого іншого ворожого використання засобів впливу на природне середовище, яку ратифікувала й Росія. Конвенція забороняє військове або будь-яке інше вороже використання засобів впливу на природне середовище.

Окупанти переписали новину з ОВА та додали свій коментар

1 вересня пожежа охопила 1791  га заповідника у межах масиву «Південний». Щоб у цей раз зманіпулювати інформацією, російські пропагандисти не витрачали багато часу: вони просто взяли текст новин з пабліка Херсонської ОВА та додали свої коментарі щодо обстрілів Асканії-Нова зі сторони ЗСУ. Порівняйте: 

Проте навіть природне походження пожежі не знімає з окупантів відповідальності дбати про пожежну безпеку та ініціювати заходи з перестороги. Українська природоохоронна група вважає, що запобігти загорянню могла прокошена смуга шириною у 200 м (а не 100, яка була прокошена окупантами). Загалом, спочатку російської окупації на території заповідника Асканія-Нова вигоріло 3594 га. Група робить висновок, що частота й масштаби пожеж об’єктивно спричинені окупацією та присутністю військ Росії на території заповідника. 

Лівобережжя України продовжує потерпати від дій російських окупантів, які не тільки знищують українське довкілля, але ще й намагаються приховати свої злочини та уникнути  відповідальності через розповсюдження пропаганди. 

Ми не вперше бачимо, що Росія звинувачує Україну в тому, у чому сама винна: вона допустила спалах пташиного грипу на території окупованої Херсонщини, і саме Росія звинувачує Україну і США у нібито експериментах із цим вірусом. А Сальдо вчергове поширює примітивну брехню: раніше ми писали про маніпуляції колишнього очільника Херсона, щодо Великодня та чому на вулицях Херсона поменшало людей. 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також