У біосферному заповіднику «Асканія-Нова» 1 вересня сталася пожежа, що охопила майже 2 гектари масиву «Південний». Це загоряння поки стало найбільшим з усіх, що відбулися за час окупації.
Українська Природоохоронна Група перелічила всі пожежі, що відбулися з початку окупації в Асканії-Нова.
Як повідомляється, сталося сім загорянь:
Фото зі сторінки у феймбуці Української Природоохоронної Групи
Найбільших збитків заповіднику завдали дві останні пожежі, переконані в Українській Природоохоронній Групі. Усі згорілі площі в межах заповідної зони сталися саме в степових біотопах, які є головною природною цінністю Асканії-Нова.
У громадській організації стверджують, що частота й масштаби пожеж об’єктивно спричинені окупацією та присутністю військ Росії на території заповідника. Хоча остання пожежа спричинена ударом блискавки, запобігти загорянню могла прокошена смуга шириною у 200 м (було прокошено смугу шириною 100 м).
Передостання пожежа у Великому Чапельському поді, за свідченням очевидців, спричинена запуском ракети авіацією РФ над заповідною територією, ідеться в дописі.
Через загоряння постраждали абсолютно заповідні ділянки, які охороняються з 1898 та з 1927 років. Уражені вогнем рослини занесені до Зеленої книги України. Частково постраждали й біотопи днища Великого Чапельського поду. Великий Чапельський під – це водно-болотне угіддя міжнародного значення та охороняється за Рамсарською конвенцією. Уся територія заповідної зони входить до складу Смарагдової мережі України, має Сертифікат ЮНЕСКО, зазначають у повідомленні.
Повідомляється, що фактичне відновлення рослинності степу та кількість знищених рослин можна буде визначити лише наступного року. Фрагментарні пожежі не спричинять багато шкоди, оскільки степові екосистеми адаптовані до цього. Найбільшою загрозою є одночасне повне вигорання заповідного масиву, особливо загонів Великого Чапельського поду. Там живуть копитні тварини, віднесені до переліку наукових об'єктів, що становлять Національне надбання України.
Читайте інтерв’ю з директором Асканії-Нова Віктором Шаповалом про нинішній досить плачевний стан речей у заповіднику, захопленому окупантами.