Підтримати нас

Облудний патріот, або Що не увійшло в російський пропагандистський фільм про зрадника Сальда

21 червня 2024 15:00
858
Поширити:
Зрадник Володимир Сальдо з українським прапором в руках на фоні українських прапорів
Фото: фейсбук Володимира Сальда, 2019 рік. Пост до Дня Державного прапора України

«Цей Сальдо, він же настільки весь російський, що він у День Росії навіть народився». Цими словами починає свій новий пропагандистський опус російський політтехнолог, підозрюваний СБУ, Олександр Малькевич. Його «документальний фільм», знятий до дня народження призначеного Кремлем незаконного голови Херсонщини Володимира Сальда, розпочинається припущенням, що зі зрадника-губернатора українці збиткувалися, підколювали, бо він народився «у День Росії». Дарма,що «герою» інтерв’ю було вже за 40, коли цей день там стали святкувати.

Колишній міський голова Херсона, а нині окупаційний губернатор захопленої росіянами частини Херсонщини Володимир Сальдо, і раніше був добре відомий своїми проросійськими поглядами. Однак це  не заважало йому розмовляти не тільки російською, а й українською мовами та позиціонувати себе начебто патріотом України.

Володимир Сальдо на фоні будівлі міськивонкому

Фото: фейсбук Володимира Сальда, 2020 рік

Так, у 2014 році, народний депутат Сальдо під час Революції гідності голосував за Диктаторські закони, а коли сталася російська анексія Криму та почалися бойові дії на Донбасі, брав участь у російських телевізійних ток-шоу, де лунала антиукраїнська пропаганда. Але це не завадило йому вже у жовтні того ж 2014 року на виборах до Верховної Ради голосувати «за єдину Україну»:

«Свій голос на виборах народних депутатів я віддав. За мир, за єдину Україну та за Херсон – мирне, оптимістичне та впевнене у завтрашньому дні місто», – пише Сальдо у фейсбуці.

Звісно, кадри, де Сальдо на фоні українських прапорів, до фільму не потрапили. Як і багато інших світлин та відео. В тому числі і його привітання в фейсбуці з українськими державними святами, зокрема, таке показово жовто-блакитне — з Днем Незалежності. І як пафосно вітає з державними святами!

У 2020 році Сальдо змагався за крісло мера Херсона. У програмі “Виборчий округ. Місцеві” Суспільного у 2020 році майбутній колаборант наголошує, що він за «єдину Україну» та повернення окупованих територій:.

«Як і всі українці, хочу жити в незалежній державі, в єдиній державі, не розділеній на південь, схід, захід, центр. Тобто, Україна — це єдина держава… Я буду стояти горою за те, щоб Україна стала повністю цілісною, щоб і Крим повернувся, і Донбас повернувся».

І за півтори хвилини продовжує:

«Давайте ставитися до цих питань так, як ставляться всі українці: ми любимо свою державу, ми любимо своє рідне місто. І ми ніколи… Я ніколи не зроблю того, що їй нашкодить з боку... з іншого боку, з іншої держави».

У цьому фрагменті «любов’ю до Росії» навіть не пахне, хоча слова Сальда виявилися банальною брехнею. Бо ж зараз він «спалахує почуттями» до країни-агресорки та звинувачує Україну в усіх смертних гріхах, розповсюджує фейки — просто за пропагандистською методичкою.

Називаючи підхід Сальда до Росії суто утилітарним («якщо вигідно – потрібне співробітництво, коли ні – тоді не потрібне»), політолог Володимир Молчанов так характеризує дії головного зрадника Херсонщини у 2022 році:

«Спочатку він хотів зайняти позицію «і вашим і нашим»: для українців демонструвати свій патріотизм, для окупантів — лояльність. Але не вийшло».

Саме цим можна пояснити дії Сальда на початку повномасштабного вторгнення. Він навіть відхрещувався від окупантів, підкреслював свій патріотизм, і наголошував, що «Херсон — це Україна». Та й свою участь у проросійському мітингу 13 березня 2022 року намагався подати як вияв патріотизму, написавши наступного дня у фейсбуці:

«Ми залишилися і жорстко попередили, виступивши перед присутніми, що ми не дозволимо навіть мови вести про створення якихось там хнр».

І на мітинг той він прийшов, за його словами, щоб «зірвати» його. Але чомусь не зірвав...

Все це до фільму не увійшло, бо не вписувалось у «світлий образ» російського «державного діяча». Але не допомогло зраднику і уникнути покарання.

Сальдо заочно визнаний винним у державній зраді, колабораціонізмі та виправданні збройної агресії Росії проти України. Український суд призначив максимальне покарання, передбачене законом — 15 років позбавлення волі, від довічного його врятував лише вік.

Докладніше про шлях Сальда від прогресивного мера до злочинця-колаборанта можна прочитати у досьє зрадників, присвяченому його персоні.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів