Підтримати нас

Як Росія конструює спотворену реальність на окупованій Херсонщині

Автор статті
28 січня 2024 10:40
1,383
Поширити:

Російська пропаганда не стільки викривляє окремі факти, скільки створює спотворену реальність. І за її допомогою силкується виправдати своє беззаконня. Наприклад, окупаційне медіа “Таврия” запустило медіакампанію, де відбілює колаборантів, привласнюючи українську історію і маніпулюючи загальнолюдськими цінностями. 

“Сімейні цінності” від насильника

Використання загальнолюдських цінностей пропагандистами (наприклад, цінність родини) є доволі поширеним інструментом. За допомогою його створюється привабливість пропагандистських меседжів (наприклад, нацистська Німеччина називала родину німецькою цінністю, а також зверталася до таких чеснот, як вірність, самопожертва та дисципліна). Це так званий позитивний порядок денний, який пропагують російські пропагандисти в той час, коли російська армія обстрілює Україну та готується до нових обстрілів, а окупаційна влада намагається викорінити все  українське.
 У такі моменти важливо бути свідомим. Колаборанти та росіяни, які захопили частину України, не можуть розповідати про цінності та турбуватися про українців. Бо все, чого окупанти прагнуть – це виправдати свої злочини. 

А як справді Росія ставиться до херсонців та їхніх родин – розповідаємо в цьому матеріалі. 

Конструювання історії – частина пропаганди

Коли в 1991 році розпався Радянський Союз, Росія не мала жодних питань до кордонів України, включно з Кримом та островом Зміїним. Після захоплення Криму, та готуючись до повномасштабного нападу на Україну, російська пропаганда збудувала дискурс, в якому українців ніби не існує, бо вони – це росіяни. Росія намагалася сформувати певний ряд думок, щоб спростити собі завдання завоювання України. 
Російська пропаганда продовжує це й зараз. Особливо безглуздий вигляд має давно спростоване твердження про Херсонщину, яка ніби “доєдналася” до Росії, а завдяки Катерині II “росла”. Раніше ми розповідали про історію Херсона, до якого Катерина немає жодного стосунку, адже вже за століття до неї козаки освоювали ці землі. 
Російська пропаганда привласнила собі історію німецької родини Фальц-Фейнів, яка приїхала на Херсонщину в період Російської імперії та виїхала на зорі становлення Радянського союзу (спадкоємицею якого вважає себе Росія), а також поляків за походженням – української родини Скадовських, які заснували Скадовськ. 

 “Чесноти” колаборантів  

За такими ж методичками зліплені пропагандистські сюжети, де колаборанти, які жили та працювали в Україні, а потім у 2022 році зрадили свою рідну країну та  перейшли на бік ворога, розповідають про свої родини. 
Наприклад, вони розповідають про колаборантку Казанцеву Ольгу, інформація про яку й досі висить на сайті МОН, та посібники якої й досі можна купити на українських сайтах. Ольга Казанцева обіймає посаду в окупаційному Міністерстві освіти та науки Херсонської області, а також в інших  структурах країни агресора. 
 

Під свої поточні завдання російська пропаганда створює контент, за допомогою якого намагається зняти суперечності (когнітивний дисонанс) у людей на окупованих територіях та знизити їхній опір – мовляв, навіщо боротися, якщо колаборанти – це люди з чеснотами, а Скадовськ – це російське місто? Проте потрібно усвідомлювати, хто створив цей контент (колабораціоністське телебачення), хто його розповсюджує та хто з’являється там, попри брехливі заспокійливі меседжі про людські цінності. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ