Підтримати нас

“Це повна дурня”: як Сальдо бреше про примусове виселення людей на Херсонщині

Автор статті
26 березня 2024 19:33
559
Поширити:
Село Кізомис на Херсонщині після російського обстрілу запалювальними снарядами 21 вересня 2023 року
Село Кізомис на Херсонщині після російського обстрілу запалювальними снарядами 21 вересня 2023 року. Фото зі сторінки очільника ХОВА

Призначений Росією окупаційний голова Херсонщини Володимир Сальдо 18 березня заявив, що українські військові виганяють із будинків мешканців сіл Кізомис, Гончарне, Ромашкове, Велетенське Білозерської громади на правобережжі Херсонщини, а потім облаштовують там бойові позиції. 

Очільник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний каже, що влада вмовляє людей евакуюватися з цих прибережних сіл, аби жителі не наражалися на небезпеку. Оскільки обстріли російських військових відбуваються щодня, а їхні дрони часто атакують цивільних.

“Не хочуть люди покидати свої домівки. Мало того, вийшли, почали обробляти городи. Своє хазяйство не хочуть залишати. Це повна дурня [про слова Сальда]. Ніхто людей звідти не виселяє. Я ж кажу, просили їх, щоб вони виїхали, щоб себе просто убезпечили”, – сказав у телефонній розмові Медіаплатформі “Вгору” Ігор Острівний.

За його словами, до повномасштабного вторгнення у Кізомисі жили близько 1 тисячі 800 людей, зараз – 200, у Велетенському до повномасштабного вторгнення жили до 1 тисячі 500 людей, а зараз – 350.

Рятувальники рятують людей з-під завалів житлового будинку у Велетенському 1 січня 2024 року

Староста Кізомиського старостату Світлана Письменна підтвердила “Вгору” в телефонній розмові, що слова Сальда – брехня. 

Староста повідомила, що прибережні села Кізомис, Велетенське і Берегове щодня обстрілюються російськими військовими, щодня відбуваються руйнування:

“Учора [20 березня] ми фіксували нові пошкодження, двічі обстріляли село Кізомис із “градів”, десь опівночі й рано-вранці”.

Начальник управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОВА Олександр Толоконніков розповів “Вгору”, що евакуйовувати людей силою владі не можна. Однак було рішення про примусову евакуацію дітей із прибережних зон. З моменту її оголошення з Херсонщини вивезли понад 1 тисячу 500 дітей із 34 населених пунктів.

Окрім того, Сальдо стверджує: в Чорнобаївці та найближчих населених пунктах українські військові обстрілюють покинуті будинки з артилерії, щоб змусити мирне населення евакуюватися.

Жителі Чорнобаївки заперечили це Медіаплатформі “Вгору”.

“Думаю, [російські окупанти] спеціально розповсюджують таку інформацію для тих людей, хто не має можливості це перевірити”, – повідомили місцеві.

Насправді саме російські військові обстрілюють Чорнобаївку. За інформацією Херсонської ОВА, один з останніх обстрілів стався 10 березня 2024 року.

Навіщо Сальдо поширює брехню?

Окупаційний голова Херсонщини Володимир Сальдо днями знову заявив, що місцевих виганяють із власних домівок. На цей раз згадав села Новокаїри, Качкарівку та Республіканець Бериславського району.

Як ми раніше писали, Сальдо поширює фейки, щоб дискредитувати українську армію та налаштувати населення на окупованій Херсонщині проти неї. Переконати, що ЗСУ начебто байдужі до цивільних і вони не дотримуються правил ведення війни. 

Насправді ж російські військові кожен день обстрілюють правобережжя Херсонщини, при цьому вбиваючи місцевих жителів. А Сальдо подібними заявами намагається виправдати вбивства російською армією цивільних українців. 

  • За лютий 2024 року російська армія 490 разів обстріляла населені пункти Херсонської громади. У лютому 26 місцевих жителів отримали поранення, а семеро загинули. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ