Підтримати нас

Як оскаржити надмірну суму у платіжці за тепло?

22 січня 2017 18:30
203
Поширити:

Причин завищеної суми у квитанції за опалення може бути декілька. Що робити у кожній із ситуацій, пояснює "Громадському радіо"розробник стандартів з енергоефективності Мінрегіонбуду Віктор Пирков.

Євген Павлюковський: Як визначити, які суми у платіжці за енергоспоживання слід сплачувати, а які є помилкою?

Віктор Пирков: Тариф визначається будівлею, у якій люди живуть. Будівля царських часів ― це одне споживання, а брєжнєвка чи хрущовка ― це в декілька разів більше споживання. У сучасних будівлях люди взагалі сьогодні платять копійки.

Слід звернути увагу, чи були закриті вікна на сходових клітках, чи закриті вхідні двері, чи їх взагалі нема. Люди не звикли дивитися на свою будівлю через кошторис, і коли поставили лічильники, побачили реальне споживання, і це всіх вразило.

Анастасія Багаліка: Я живу у новобудові, але за опалення плачу далеко не копійки.

Віктор Пирков: У квартирах будинків починаючи із 2000-го року мають бути лічильники, проте їх ставили не всюди. Крім того, мають бути терморегулятори на батареях. Ці вимоги виконує десь 50% будівельних компаній.

Якщо у будинку лічильники є тільки у частини квартир, управляючі компанії на тих, у кого нема лічильників, списують теплоту, витрачену на місця загального користування, і затрати самої системи. Це незаконно. 

Ці компанії на вимогу зобов’язані надавати розрахунки, скільки теплоти і де було спожито.

Щоб такого не було, сьогодні вже пройшов перше читання закон про комерційний облік, і в лютому планується прийняти новий закон, який повністю врегулює всі питання і взаємовідносини між комерційним і розподільчим обліком.

Комерційний облік ― це те, скільки є на загальному тепловому лічильнику. Все решта розподіляється між мешканцями.

Сьогодні є термін «енергетичний паразитизм»: у сусіда має бути 3 або 4 секції радіатора, а сусід вивалює стіну, балконом збільшує приміщення, ставить 32 секції радіатора і платить за ті ж квадратні метри, що й раніше.

Щоб такого не було, законопроектом про комерційний облік передбачається нові підходи до методики розподілу оплати за тепло. За місця загального користування, загальнобудинкові втрати у системах теплопостачання і постачання гарячої води платять усі.

Крім того, забороняється знижувати температуру у квартирі нижче +16°. Це буде другий платіж ― за +16°. А якщо хочеш вищу температуру ― користуйся терморегуляторами і плати за лічильниками.

Євген Павлюковський: Що робити, якщо у будинку загальний лічильник, і мешканцеві приходить величезна платіжка?

Віктор Пирков: Раніше люди платили за опалення влітку і взимку, і цей платіж розмивався. Зараз ці платіжки у холодні місяці значно більші.

Постановою № 630 передбачено, що ви пишете заяву, і платіж розбивають на половину, і другу частину ви платите влітку.

Слухач із Маріуполя: За что платить, если вода на 1 этаж попадает температурой 29°, а стандартами предусмотрено 95°?

Віктор Пирков: Температура регулюється погодними умовами. Якщо 95° на вході в перший опалювальний прилад ― це при температурі -22°, то при -20° має бути 90°, а на виході на 1 поверсі має бути 70°.

Це означає, що або тепломережі подають неякісний теплоносій, або, скоріш за все, сусіди зверху відбирають теплоту. Новим законом передбачається поквартирний облік за допомогою хіткостлокаторів не тільки для горизонтальних, але й для вертикальних систем. Ці локатори вішаються на кожен опалювальний прилад, і ви платите за ту теплоту, яку спожили.

Зробіть аудит своєї будівлі ― чи є теплоізоляція тощо ― і держава на 40-70%, а міста ― до 90% допомагають компенсувати витрати на модернізації системи і будівлі.

Євген Павлюковський: Якщо є підозра, що сусіди «крадуть» тепло, до кого звертатися?

Віктор Пирков: Якщо проблема у поганій якості теплоносія, має відбутися перерахунок за неякісні послуги. Якщо у вас менше 18°, а в наріжних кімнатах ― менше 20°, за кожен градус оплата зменшується на 5%, а якщо 14°, тоді не платите за це взагалі.

Якщо проблема у сусідах, потрібно звертатися до суду.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ