Вперше в історії. Українка виграла в Європейському суді справу про домашнє насильство

Ірина Левчук - тридцятивосьмирічна мати чотирьох дітей з Рівного домоглася справедливості в Європейському суді з прав людини.

Цей випадок став першим в історії незалежної України, коли справа про домашнє насильство успішно виграється в європейському суді.

Як повідомляють у благодійній організації Український жіночий фонд, довгі роки Ірина терпіла знущання від чоловіка-деспота. Вона не могла забезпечити безпеку і комфорт своїх дітей, тому що в будинку панувала атмосфера постійних конфліктів, сварок і загроз. Однак, подавши позов до українського суду, жінка не змогла відстояти свої права. Після цього й Апеляційний суд області, і Верховний суд України ставали на бік чоловіка. Тяжби тягнулися більше двох років, і тільки потім жінка звернулася до ЄСПЛ.

У матеріалах справи, яка опублікована на сайті ЄСПЛ, серед іншого йдеться, що чоловік позивачки сильно пив, постійно сварився та погрожував дітям.

Між іншим, як відомо, Україна була однією із держав-авторок Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала документ.

У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.

У середині квітня в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину кількість дзвінків на гарячу лінію збільшилася на 30%. Також про спалах домашнього насильства заявляли у Франції, Італії та Іспанії. А вчені з Великої Британії виявили, що пережите домашнє насильство в минулому збільшує ризик смерті серед жінок.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також