Підтримати нас

В Узбекистані масово арештовують блогерів, що пишуть про релігію

Автор статті
09 вересня 2018 14:32
749
Поширити:

Комітет захисту журналістів закликав владу Узбекистану припинити затримання місцевих блогерів, що висвітлюють питання релігії в країні, та відпустити щонайменше чотирьох осіб, яких затримали наприкінці серпня.

Про це йдеться в повідомлені комітету, пише Центр інформації про права людини.

За правління покійного президента Іслама Карімова, Узбекистан жорстко контролював громадян, що сповідують іслам та моляться за межами мечетей. Після його смерті у вересні 2016 року влада випустила десятки політичних в'язнів. Правозахисники зазначали, що після останніх звільнень, які відбулись у травні цього року, в країні вперше за два десятиліття не затримували журналістів.

Уже 28 серпня узбекистанські силовики провели обшук, вилучили техніку, а після затримали Адама Олімова. Наступного дня суд у Ташкенті засудив чоловіка до 15 діб арешту за звинуваченнями у протистоянні поліції та наклав штраф. Під час засідання Олімову не надали адвоката.

Блог Олімова у Facebook читали понад 5 тисяч підписників. Останніми роками в Узбекистані соціальна мережа стала дуже популярною, адже влада тисне на медіа, а тому експерти з року в рік відзначають погіршення свободи слова.  У своїх текстах чоловік критикував заборону на носіння хіджабу в школах, минуле ставлення влади до релігійних людей та закликав до відставки радників президента, які за покійного президента Карімова керували питаннями релігії.

Того ж дня поліція затримала блогера і релігієзнавця Зійодуллу Кабірова, відомого як Зіовудовдін Раїм. Так само суд визнав його винним у непокорі та призначив покарання у вигляді 10-денного адміністративного арешту та штрафу. У Facebook чоловіка читають майже 4 тисячі людей, а у своїх публікаціях він також критикував владу за утиски мусульман.

"В останніх публікаціях він критикував урядову заборону для жінок, що носять хіджаб, і чоловіків з бородами", – зауважують у комітеті.

До 2 вересня силовики затримали в різних частинах країни ще двох блогерів: Отабека Усманова та Хуршидбека Мухаммадрозікова. Першого поліція затримала на робочому місті; обом чоловікам присудили покарання у вигляді арешту.

Місцеві правозахисники розповіли експертам комітету, що кількість затриманих може бути набагато більшою та передали список, що включає ще сімох.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ