Україна звернеться до Генасамблеї, якщо Росія не виконає рішення суду ООН

Міністерство юстиції звернеться до Генеральної Асамблеї ООН, якщо Росія не виконає проміжне рішення Міжнародного суду ООН.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час прес-брифінгу, повідомляє Укрінформ

"Росія або виконає проміжне рішення Міжнародного суду ООН, або ми будемо ставити питання про застосування примусових механізмів аж до винесення цього питання на засідання Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. І фактично це буде сигналом: чи Росія вже перейшла всі межі, чи вона все ж таки має якийсь здоровий глузд і фактично припинить переслідування кримських татар і українців, як це встановив суд навіть у проміжному рішенні", – сказав міністр.

Разом з тим він не став коментувати заяву окупаційної влади Криму про те, що вона не збирається переглядати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Він пояснив, що не хоче коментувати заяви "псевдовлади в Криму, тому що це абсолютно нелегітимні органи, які не визнає не тільки Україна, а й весь цивілізований світ".

Він зазначив, що Мін'юст стежитиме за поведінкою Росії та вживатиме адекватних заходів і механізмів найближчим часом.

"Один із механізмів – це ухвалення відповідної резолюції Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй. Це перше. Друге – це рішення, якщо не буде виконане, воно буде покладене в основу і кримінального трибуналу в Гаазі", – заявив Павло Петренко.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходи за позовом "Україна проти РФ" для захисту національних меншин в Криму.

Серед іншого, суд зобов'язав РФ: 

- утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу;

- забезпечити поновлення освіти українською.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також