Україна займає перше місце в Європі за кількістю самогубств

Це 22 випадки на 100 тисяч населення.

Про це сьогодні заявив представник Коаліції проти катувань, правозахисник Євген Захаров під час презентації альтернативних доповідей в рамках Універсального періодичного огляду, передає кореспондентка Центру інформації про права людини.

За словами Захарова, в Україні зберігається стійка тенденція переважання смертності над народжуваністю.

"Україна займає перше місце в Європі за кількістю самогубств - 22 випадки на 100 тисяч населення. А в установах виконання покарань значно більше - 66 на 100 тис. Смертність у місцях позбавлення волі значно вища, ніж могла би бути", - прокоментував Євген Захаров.

У доповіді Коаліції правозахисних організацій "Проти катувань" правозахисники надають коментар психологів з приводу високої кількості самогубств. Психологи пояснюють, що українці вже третій рік живуть в складній обстановці. Військовий конфлікт на сході України, інфляція, безробіття, мізерні пенсії, відсутність медичної допомоги викликають у людей депресію і штовхають на самогубство.

Водночас, про високу смертність у СІЗО говорить також представниця Секретаріату Уповноваженого з прав людини Олена Смірнова.

"Ми, відвідуючи місця несвободи, завжди звертаємо увагу на те, що умови тримання мають відповідати європейським стандартам. Однак з’явилися інші тривожні сигнали. Йдеться про низку смертей у СІЗО. Тож ми маємо говорити не лише про умови тримання, а й про безпеку тримання, дотримання положень Європейської конвенції з прав людини", - заявила Смірнова.

Олена Смірнова також підкреслила, що в результаті реформи Пенітенціарної служби спливла низка інших проблем, пов’язаних з місцями несвободи, на які уряд не може не звертати увагу.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також