Підтримати нас

У Раді зареєстрований законопроект про заборону абортів

Автор статті
07 квітня 2017 07:00
1,514
Поширити:

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, згідно з яким аборти можуть здійснюватися лише за медичними показаннями або в разі, якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування.

З такою ініціативою виступив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Дмитро Голубов.

Законопроект №6239 пропонує внести відповідні зміни до деяких законодавчих актів.

Зокрема, із Цивільного кодексу пропонують виключити норму про те, що штучне переривання вагітності до 12 тижнів може здійснюватися за бажанням жінки.

Також регламентується, що за певних обставин (пряма загроза життю жінки, медичні показання та зґвалтування) аборт можливий в установах охорони здоров'я, якщо термін вагітності не перевищує 22 тижні.

Нагадаємо, заборона абортів за бажанням жінки діє зараз у Польщі. Восени минулого року у Сеймі  Польщі був зареєстрований законопроект про повну заборону абортів.

У відповідь на потенційну заборону абортів у Польщі із можливою кримінальною відповідальністю за переривання вагітності, на Facebook почав поширюватися флешмоб із хештегами #czarnyprotest, #чорнийпротест, #blackprotest. Висловити свою позицію щодо свідомого переривання вагітності вирішили не тільки мешканці Польщі, а й українські користувачі соцмереж.

6 жовтня Сейм Польщі відхилив проект закону, який мав запровадити повну заборону на аборти.

Пізніше виникла пропозиція від уряду Польщі платити матерям разову допомогу на загальну суму 1 тис. доларів (4 тис. злотих) у разі народження дитини із порушеннями розвитку або у разі зґвалтування.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ