У Криму активісти та блогери створили рух за свободу слова

14 липня в Білогірську кримські активісти та блогери оголосили про створення громадського руху "Вільний Крим", повідомляє Крим.Реалії.

Таке рішення було ухвалено ними для "протистояння згортанню свободи слова". "У Криму є не тільки прецеденти відкритого тиску на незалежних активістів, але склалася практика боротьби з інакодумством. Тому стала все більш актуальною тема об'єднання незалежних активістів і блогерів для взаємопідтримки та протидії згортанню свободи слова на півострові. Попереду в нас завдання з розширення руху, створення незалежного майданчика для думок кримських блогерів і активістів", – розповів керівник громадського руху "Вільний Крим" Віталій Хомутов.

Наразі об'єднання представляють більше десятка активістів і блогерів із різних регіонів. За їхніми словами, об'єднання не буде політичним.

Після окупації в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів. Як показує практика, навіть проросійські незалежні активісти та блогери все частіше зазнають утисків і судового переслідування за інакодумство з боку підконтрольної Кремлю кримської влади.

Сама ж кримська влада заперечує, що на півострові порушується право громадян на свободу слова.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також