У Білорусі ЛГБТ-активістка сфотографувалася з плакатом під МВС: суд призначив їй покарання

У Білорусі суд визнав ЛГБТ-активістку Вікторію Біран винною у порушенні закону про масові зібрання через те, що вона сфотографувалась із плакатом біля будівель Міністерства внутрішніх справ, Комітету з питань державної безпеки (КДБ) та уряду і виклала фото в соцмережу.

Про це повідомляє міжнародна організація Amnesty International, називаючи дії білоруської влади абсурдними.

На плакатах розміром А4 було написано: "Самі ви підробка". Вікторія Біран зробила ці знімки 24 травня на знак протесту проти анонімної статті на сайті МВС, де йшлося про те, що "ЛГБТІ-спільнота і вся ця боротьба за її права, і сам день ЛГБТІ-спільноти – це просто підробки". Стаття, очевидно, стала реакцією МВС на рішення посольства Великої Британії в Білорусі підняти веселковий прапор на знак солідарності з ЛГБТІ-людьми в країні.

Записи відеоспостереження показують, що Вікторії Біран та її другу знадобилося лише три секунди, щоб зробити фотографії, які потім були розміщені в соціальних мережах.

Суд Центрального округу міста Мінська визнав Вікторію Біран винною у порушенні "процедури організації та проведення масових заходів" (ст. 23.34 Кодексу про адміністративні правопорушення) та присудив штраф у розмірі 367,50 білоруських рублів (185 доларів).

"Рішення суду є просто абсурдним. Вікторія "протестувала" протягом трьох секунд, і вона була одна, крім того, хто сфотографував. Це просто неможливо уявити, що це серйозно можна сприймати, як масовий протест. Це рішення є несправедливим і його необхідно скасувати, оскільки воно прямо порушує право на свободу вираження поглядів", – зазначила Марі Струтерс, директор Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також