Підтримати нас

Субсидія на оренду житла для ВПО. Проєкт затримується, але не скасовується

27 червня 2024 19:41
440
Поширити:
Субсидія на оренду житла для ВПО

Станом на травень 2024 року статус внутрішньо переміщених осіб в Україні мають 4,6 мільйона людей. Для них ще з весни розробляється новий вид допомоги від держави субсидія на оренду житла.

Експериментальний проєкт Міністерства соціальної політики мав розпочатися з 1 червня 2024 року, однак його старт відкладається через те, що механізм надання субсидій ще недоопрацьовано. Ще однією причиною не введення в дію проєкту голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров називає нестачу коштів в бюджеті держави.

Тож запуск проєкту затримується, і поки чекаємо на опрацювання механізму та його впровадження, нагадуємо про деталі анонсованої нової фінансової допомоги.

Хто зможе отримати субсидію?

Скористатися субсидією на оренду житла зможуть внутрішньо переміщені особи, а також ті громадяни, житло яких знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання). Ще одна умова: вони не одержують допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Субсидія призначатиметься лише у випадку, якщо витрати сім'ї на оренду перевищують 30% їхніх доходів. Цей показник може змінюватися залежно від реального рівня доходів.

Впродовж двох років проєкт буде реалізований тільки для ВПО, після чого він, можливо, пошириться і на інших громадян, хто потребує такої допомоги.

Допоможіть нам працювати за вашої підтримки. Долучайтесь до Спільноти, і ми розкажемо читачам, як захищати свої права.

Яким буде розмір допомоги?

Якоїсь фіксованої суми допомоги нараховуватися не буде. Розмір субсидії визначатиметься для кожного громадянина індивідуально. Переселенці платитимуть за оренду не більше 20−30% сімейного доходу, а решту фінансуватиме держава.

Розмір субсидії на оренду житла для ВПО залежатиме:

  • від вартості оренди житла в конкретному місці, яка суттєво відрізняється в різних регіонах і населених пунктах України;
  • від кількості людей в родині, яка орендує житло;
  • від доходів родини та її спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно (чим нижчими будуть доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія).

В розрахунки субсидії закладається площа житла 13,5 кв. м на кожного члена родини плюс додаткова площа спільного користування.

Чи потрібен буде договір оренди?

Оскільки механізм надання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб ще опрацьовується, то поки інформація про те, які документи необхідно буде подавати, куди звертатися та терміни отримання допомоги відсутня.

В очікуванні нової допомоги людей найбільше хвилює питання, чи потрібен буде для оформлення субсидій на оренду житла договір оренди?

Точної відповіді поки немає, але керівниця громадської приймальні Херсонського фонду Милосердя та здоров'я, юристка Олена Старюк прогнозує, що для ВПО держава може залишити спрощену систему оформлення документів. Принаймні для оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщеним особам договір оренди додавати не потрібно достатньо долучити до заяви довідки ВПО.

Важливо не плутати ці два види допомоги, адже ті переселенці, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, ймовірно, не зможуть отримати субсидію на оренду житла.

P.S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефоном: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38  095 805 72 99.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів